E. C. R. Lorac. Belfry salalugu (Tammerraamat, 2020)

Belfry salaluguTõlkinud Matti Piirimaa
240 lk

See on kolmas raamat Briti Raamatukogu krimiklassika sarjast, mis eesti keeles on ilmunud ja minul esimene raamat, mis sellest sarjast loetud sai. Peale selle lõpetamist valdavad mind kummalised tunded. Ühest küljest oli ju põnev, aga väga segane lugu. Mul oli raskusi järje pidamisega. Süüdlast ma muidugi ka ära ei taibanud.

Tegevus toimub 1930. aastatel Londonis. Romaan algab ühes salongis kummalise vestlusega, kuidas oleks kõige paremini korraldada mõrva ja sellest puhta nahaga pääseda. See võiks ju olla lihtsalt üks jututeema, kui varsti ei kaoks üks meestest, kes selle vestluse juures oli. Kaob Bruce Attleton. Varsti leitakse tema kohver kummalisest Londoni ateljeest. Bruce Attleton on kirjanik, kelle kuulsus ja menu on hääbunud. Õige pea hakkab juhtuma ka muid kummalisi sündmuseid ning juhtumit asub uurima inspektor Macdonald.

Minu jaoks algas see lugu segaselt ja oli peaaegu kuni lõpuni välja selline kummaline. Ilmselt mängib selles oma rolli ka see, et raamat on kirjutatud 1937. aastal. Kohati oli see keel siin kummaline. Ma ei oska öelda, kas see oligi nii või on asi tõlkes. Autor suutis mind üllatada ka sellega, et ta on naine. Ma millegipärast eeldasin, et tegemist on meesautoriga.

Soovitada väga ei julge. Kellele meeldib selline klassikaline krimilugu, siis vast sobib. Teod on siin jõhkrad, aga raamat ise ei ole verine. Ja siin keskendutakse uurimisele, mitte uurijate eludele.

Püüan läbi lugeda ka kaks eelnevat selles sarjas ilmunud raamatut.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: