Tea Lall. Ära armasta mind enam (Fantaasia, 2016)

Ära armasta mind enam128 lk

See raamat algas kuidagi mittemidagiütlevalt, nii et arvasin esialgu, et siit tuleb üks noortekas, mis mulle ei meeldi. Peategelasest noormees muudkui virises, kuidas ta midagi teha ei viitsi. Õige pea sai raamat aga hoo sisse.

Tegelasteks on kolm teismelist, kelle elud ei ole kerged. Nende perekonnad on kõik omamoodi katkised. Gaili ema ja isa on Soomes ja noormees elab alguses üksi koos koera ja kassidega. Seejärel vanemate suhe puruneb ja algab veider kooselu emaga, kes ei suuda emana käituda. Tuulet kasvatab üldsegi vanaema, sest ema pole selleks võimeline ning Ülase perekond on samuti lagunenud, aga seal ei suuda isa otsustada, kas ta tahaks oma endise või uue naisega kokku jääda. Nii ta pendeldabki mõlema vahet.

Siia õhukesse raamatusse on topitud väga palju erinevaid probleeme. Esiteks katkised peresuhted ning mismoodi need mõjuvad lastele. Kõigil on vanemad, kes iseendagagi hakkama ei saa, rääkimata siis laste kasvatamisest. Lisaks on siia sisse pandud veel pedofiil, surm ja enesetapp. Alguses võib tunduda nagu oleks seda kõike liiga palju, aga tegelikult ei ole. Mul oli raamatut huvitav lugeda, sest oli põnevalt kirjutatud, aga samas oli hirmus ka. Hirmutas teemade koledus ning kuivõrd reaalne see tundus. Mulle raamat väga meeldis, aga selle lõpp valmistas paraku väikese pettumuse. Tundus kuidagi mittesobivana siia, kuidas noormees vaatas nagu elule tagasi ning kirjeldas, kuhu ta praeguseks on jõudnud. See oli kuidagi nagu moraliseeriv. Sellest hoolimata soovitan raamatut lugeda, sest probleemid on aktuaalsed ning raamat on kaasahaaravalt kirjutatud.

One thought on “Tea Lall. Ära armasta mind enam (Fantaasia, 2016)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: