Ketlin Priilinn. Halloween (Tänapäev, 2015)

Halloween238 lk

Juba kolmas noortekas mul sellel kuul. Võib-olla neid tuleb veel, aga eks näis. Lugemine edeneb mul praegu kuidagi vaevaliselt. Õnneks on varsti puhkus tulemas, ehk siis asi paraneb.

Siinses raamatus on peategelaseks 14-aastane Susan, kelle elu on võtnud sünge pöörde. Aasta aega tagasi tapeti tema onu Tarmo. See ajas jooma Susani isa, kelle vend Tarmo oli. Joomise tõttu kaotas mees töö ja lõpuks ka oma maja, nii et Susani perekond pidi kolima väikesesse Lasnamäe korterisse. Pidev joomine ähvardab ka perekonna lõhki ajada.

Nii otsustabki tüdruk ise välja uurida, kes Tarmo tappis, et oma isale meelerahu tagasi tuua. Ehk siis võtab nende elus ka kõik parema suuna. Nii kohtub ta ühe poisiga, kellesse ta armub ja mitmete uute tuttavatega, kellega sõbruneb.

See on juba kolmas noortekas järjest, mida lugema olen sattunud, kus toimub mingi kriminaalne tegevus. Tundub, et see teema on tänapäeval ka noorteraamatutes populaarseks muutunud. Iseenesest on see ju hea. Mulle on need meeldinud ja meeldis ka “Halloween”, kuigi nii mõnigi asi oli minu jaoks uskumatu. No näiteks see Susani armumise lugu. Tundus natuke kahtlane, et tüdruk juba peale paari päevast tutvust juba noormeest armastas. Armumine oleks loogilisem minu meelest. Aga noh, mida mina ka tean. Pealegi ei ole ma sihtrühm. 😀

Teine asi, mis ei mõjunud mulle usutavalt oli see, et Susani isa hakkas peale oma venna surma niimoodi jooma, et kaotas töö ja kodu ning oma perekonna peale ei mõelnud enam üldse. Minu jaoks ei tundu see loogiline. Ma mõistan seda, et ta leinas oma venda ning see mõjus rängalt, aga tal olid ju naine ja lapsed ka. Ma ei mõista seda, kuidas ta sai nemad hooletusse jätta.

Lugeda soovitan siiski, sest raamat oli põnevalt kirjutatud ja kõik see uurimine haaras kaasa. Lõpplahendus oli minu jaoks üllatav. Ma ei arvanud, et see Susani suhtelugu lõppeb nii, samamoodi nende perekonna edasine elu. Mõrvarit ma muidugi ka ei suutnud ära arvata. Ühesõnaga oli üks põnev lugemine.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: