Karen M. McManus. Kaks suudavad saladust hoida (Eesti Raamat, 2019)

Kaks suudavad saladust hoidaTõlkinud Hels Kure
312 lk

Autori esimene raamat meeldis mulle väga ja õnneks ei valmistanud ka teine pettumust. “Kaks suudavad saladust hoida” on noortele kirjutatud põnevik, aga mida suurepäraselt võivad lugeda ka vanemad.

Ellery ja Ezra on kaksikud, kes on sunnitud kolima vanaema juurde väikelinna Echo Ridge’i. See tundub olevat täiuslik väike linn, kui sellel poleks oma saladusi. Aastaid tagasi kadus jäljetult kaksikute tädi, viis aastat tagasi tapeti linnas kooli iluduskuninganna Lacey. Lacey tapjaks peetakse tema kallimat Declan Kelly’t. Tõendeid polnud piisavalt, et teda süüdi mõista, aga linnaelanikud peavad teda endiselt süüdlaseks.

Nüüd on jälle toimumas kooliball ja iluduskuninganna valimine. Linna ilmuvad kahtlased sodimised ning peagi kaob üks tüdruk, kes oli üks iluduskuninganna kandidaate. Ellery, keda on alati huvitanud mõrvarite hingeelu, püüab seda kuritegu lahendada koos Malcolmiga.

Raamat algas tasahilju ning mida edasi lugesin, seda põnevamaks läks. Lõpus oli üldse raske seda käest panna. Lugu on jutustatud kahe teismelise, Ellery ja Malcolmi vaatenurgast. Kuna tegu on noortele kirjutatud põnevikuga, siis ei ole siin kirjas veriseid detaile, mis mulle väga hästi sobis. Lugu saab põnevalt kirjutada ka ilma nendeta. Siin on nii intriige kui saladusi. Lõpuks selgub muidugi ka see, kes süüdlane on. Mulle meeldis ja soovitan ka teistele lugemiseks.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: