Reeli Reinaus. Mõistatus lossivaremetes (Tänapäev, 2009)

Mõistatus lossivaremetes231 lk

See on vist esimene Reeli Reinausi raamat, mida lugenud olen. Ma loodan, et see ei jää viimaseks, sest esimene raamat tekitas huvi teiste vastu. Suure hooga sukeldusin selle lugemisse ja nii ta mõne päevaga läbi saigi.

Peategelasteks on noored Laura, Tanel ja Marten. Laura ja Tanel on juba lapsepõlvest saati sõbrad olnud. Nad veedavad suved koos ühes külas. Sellel suvel on külla kolinud uus poiss Marten, keda huvitavad Jõemetsa mõisa kohta käivad lood. Marten nakatab oma huviga ka Laurat ja Tanelit ning kõik koos otsustatakse asja uurima hakata. Sellest saab alguse üks seikluste jada, kus koos käiakse jahtimas nii kummitusi kui ebaseaduslikke aardeotsijaid.

See on noortekirjanduse alla kuuluv teos, aga oli minu jaoks uskumatult põnev. Kõik põnevust tekitavad elemendid (kummitused, legendid jne) olid olemas ja raamat ei valmistanud pettumust. See oli kiire ja lihtne lugemine, kus sai ka ise kaasa mõelda ja nuputada, mis värk on. Minule meeldis ning julgen ka teistele soovitada kergeks meelelahutuseks.

Mulle meeldis loo juures ka see, et siin ei olnud külge poogitud kohustuslikku armastuslugu ning noored olid terve ellusuhtumisega. Ei olnud nad depressiivsed ega katkised. Hea meel on tõdeda, et saab noortele kirjutada ka lihtsalt põnevusromaane, kus ei pea kogu aeg olema mingeid ülitõsiseid ja sügavaid teemasid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: