Lille Roomets. Üks väike valge tuvi (Tänapäev, 2019)

Üks väike valge tuvi271 lk

Ma ausalt öeldes pelgan natuke lugeda Eesti autorite raamatuid. Ma ei oskagi enam öelda, miks see nii on. Kardan vist pettuda. Ma ei tea. Igatahes see raamat  mu ootuseid ei petnud.

Raamatu peategelane Kerttily on väikest viisi heidik. Tal ei ole sõpru ja tundub, et ka perekonda enam ei ole. Nimelt hukkub kummalises õnnetuses tema ema ja sama õnnetus saadab koomasse tema noorema õe. Kerttily jääb isaga kahekesi väikesesse linna. Sõpru ei ole tal sellepärast, et ta ei suuda koolis rääkida. Mitte sõnagi. Nii arvavad osad, et ta ei ole täie mõistuse juures, kuigi mõttetegevus on tal ergas. Kerttily ei ole tumm, ta lihtsalt ei suuda närvis olles sõnu kuuldavale tuua. See teeb tema elu paraku väga keeruliseks.

Nüüd on ta üksinda otsustanud välja uurida, mis siis ikkagi ema ja õega juhtus ning kes selles süüdi on. Ta ei suuda sellest, mida ta avastanud on, kellelegi rääkida. Ta ei suuda usalda isegi omaenda isa. Ootamatult leiab ta nii juhtlõngu kui abilisi, kellega koos suudab loos selgusele saada.

Ma ei oodanud sellest raamatust palju, aga ometi see üllatas mind. Oli ootamatult põnev ning huvitav. Samas tundus mulle natuke uskumatu, et 16-aastane tüdruk kasutas oma kõnes pidevalt erinevaid kõnekäände ja oli ootamatult hästi kursis linnakese erinevate majade ajalooga. Minu meelest teismelised räägivad natuke teistmoodi ja on natuke pinnapealsemad. Muidugi erandeid on ka. Sellest hoolimata oli huvitav ning haaras kaasa. Lugemine edenes kiirelt ka. Mina soovitan lugeda.

See raamat võitis 2018. aastal Tänapäeva noorteromaanide konkursil esikoha. Nii et üks väärt lugemine. Mul on hea meel, et lõpuks selleni jõudsin.

2 kommentaari “Lille Roomets. Üks väike valge tuvi (Tänapäev, 2019)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: