Courtney Summers. Sadie (Rahva Raamat, 2019)

SadieTõlkinud Eve Laur
319 lk

Seoses tööga on mul vaja nüüd natuke rohkem noortekatega kursis olla, nii et suvel ilmselt loen neid rohkem kui tavaliselt. Vähemalt ma püüan. Selle raamatuga ma alustasin juba väga pikka aega tagasi. Lugemine jäi venima. Mitte sellepärast, et raamat oleks igav olnud, vaid ma kartsin lugeda, mis sellest peategelasest saab. Tundus, et kõik viitab ainult ühele võimalusele.

Sadie on noor 19-aastane depressiivsest väikelinnast pärit naine. Ta on juba väikesest peale kasvatanud oma nooremat õde Mattie’t, sest emast pole suuremat asja. Sadie jaoks on Mattie kõige olulisem, kuni ühel hetkel Mattie’t enam ei ole. Keegi tappis ta. Politsei ei suuda süüdlast leida ja nii asub Sadie ise õe mõrvarit otsima. Ja siis ühel hetkel kaob ka Sadie.

Seda lugu kuuleb raadioajakirjanik West McCray, kes otsustab sellest teha raadiosarja ning asuda selle kaudu Sadie’t otsima.

Olenemata sellest, et raamatu lugemine mul kaua aega võttis, oli see põnev. Esiteks oli raamatu formaat teistsugune. Osa jutustusest antakse edasi Sadie silmade kaudu ja teine pool siis raadiosaatena. Minul oli kergem lugeda seda osa, mis oli raadiosaatena edastatud. Kuidagi hirmus oli Sadie lugu lugeda. Kõik see, mida ta on pidanud läbi elama, oli lihtsalt liiga kole. Tal ei olnudki õiget lapsepõlve. Ema on narkomaan, kellega suhted on sassis. Sadie pidi hakkama juba varakult noorema õe eest hoolitsema, lisaks veel vägivald ja kõigele lisaks ta kogeles. See oli huvitav raamat, aga teemad on tõesti karmid. Nõrganärvilistele ei soovita.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: