Emand kaseladvas (Eesti Raamat, 1988)

Emand kaseladvasKoostanud Mall Hiiemäe
Illustreerinud Evi Tihemets
96 lk

Vahelduseks lugesin jälle Eesti rahvajutte. See kogumik meeldis mulle väga. Jällegi ei mäleta, et see lapsena minu kätte oleks sattunud. Võib-olla need tol ajal oleksid mind hirmutanud, aga praegu oli neid tõesti huvitav lugeda.

Kogumik on kokku pandud Eesti usundilistest muistenditest. Juttude aineseks on nõiad, ussisõnad, pisuhännad, libahundid, luupainajad, katk, metshaldjad, näkid ja muidugi vanapagan.

No olid ühed huvitavad olendid ja nendest oli ka põnev lugeda. Need on kirja pandud nii nagu keegi räägiks sulle siin ja praegu juhtunud olukorda. Mind haarasid need endaga kaasa, eriti need metsalood. Ma ise ei ole hea orienteeruja ning kipun vahel ka tuttavas metsas ära eksima. Ma olen mitu korda ekselnud. Õnneks on läinud metsast väljatulek ja õige koha leidmine läinud ladusamalt kui siin raamatutegelastel. 😀 Sellest hoolimata mulle meeldib maal kodulähedases metsas käia ja ilmselt ekslen ma seal ka tulevikus.

Praegusele ajale mõeldes oli huvitav lugeda ka katkust. Sellest, kuidas inimesed mõtlesid talle külge erinevaid kujusid ja hinge. Ilmselt oli tollal niimoodi lihtsam asju seletada ja keeruliste aegadega toime tulla. Mis muidugi ei välista seda, et haigusel on hing olemas.

Mina igal juhul soovitan lugeda. Lisaks lugudele, meeldisid mulle selles raamatus ka illustratsioonid. Omapärased ja sobisid ideaalselt raamatuga kokku.

One thought on “Emand kaseladvas (Eesti Raamat, 1988)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: