Stéphane Garnier. 101 kassitarkust: mõelda ja tegutseda nagu kass. 2 (Eesti Raamat, 2020)

101 kassitarkust. mõelda ja tegutseda nagu kassTõlkinud Anu Lutsepp
252 lk

Paar aastat tagasi ilmus eesti keeles selle raamatu esimene osa „Mõelda ja tegutseda nagu kass“. See oli täiesti teistmoodi vaatenurgast kirjutatud eneseabiraamat. Nüüd, kui ilmus raamatu teine osa, siis ei tekkinud küsimustki, kas seda lugeda. Nagu ka esimene, on ka teine osa siiras ja armas ning pühendatud kassidele ning sellele, mida inimesed võiksid kassidelt õppida, et elada oma elu õnnelikumana.

Autor on eeskujuks võtnud enda kassi Ziggy, kes oli talle pikal ajal kaaslaseks. Ta on kirja pannud siia raamatusse mitmeid nõuandeid, kuidas oma hirmudest võitu saada, mitte alla anda, enesesse uskuda ning niiviisi muuta ennast rahulikumaks ja õnnelikumaks. Carnier on ülima hoolikusega jälginud kassi käitumist erinevates olukordades ning leiab, et inimestel on nii mõndagi kassidelt õppida.

See, mida autor siia raamatusse on kirja pannud, on ühtlasi tema nägemus kassidest ja kassi ettekujutus inimesest, sest Garnier annab siin ka Ziggyle sõna. See on kirja pandud lihtsalt ja siiralt ning raamat tekitas lugedes hea tuju. Peatükid on lühikesed ning seda ongi hea lugeda väikeste osade kaupa ning siis natuke mõtiskleda selle üle, mida autor on kirjutanud. Need on lihtsad elutõed, mis paraku kiires elutempos kipuvad meelest minema. Nii ongi aegajalt hea üle lugeda, kuidas mitte võtta elu liiga tõsiselt ja samas tunda ennast õnnelikuna. Õnn ei ole asi, mida omada. Õnne tuleb tunda ja tunnetada ning koguda neid väikeseid õnnehetki. Sellepärast soovitabki kass Ziggy inimestele mõelda igal õhtul kolmele hetkele, mis tegid päeva rõõmsaks. Ja nii iga päev. Lihtne soovitus tegelikult, mida kassidelt üle võtta. Mina igatahes soovitan raamatut lugeda. See toob naeratuse suule ning muudab päeva rõõmsamaks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: