J. K. Rowling. Harry Potter ja Fööniksi ordu (Varrak, 2015)

Harry Potter ja Fööniksi orduTõlkinud Krista Kaer ja Kaisa Kaer
855 lk

Oli siin alles lehekülgi. Seda andis ikka käes hoida, aga oli järjekordselt üks väga hea lugemine.

Seekordses osas algab Harry viies kooliaasta. Ta teab, et Voldemort on tagasi, aga ei saa aru, miks sellest ei räägita. Ka Ron ja Hermione vaikivad. Harry tunneb ennast frustreeritult, aga tal pole aega sellele suurt mõelda, sest tunnid on hooga alanud ning seekord on vaja hoolega õppida, et olulised eksamid tehtud saaks. Kõigele lisaks saabub muidugi uus mustade jõudude vastase kaitse õpetaja, kes on kõike muud kui normaalne. Ja nagu sellest oleks veel vähe, on Harry hakanud nägema kummalisi unenägusid.

Mulle väga meeldis see raamat. Sain ikka mitmel korral südamest naerda Fredi ja George’i vempude peale. No nii koomilised tegelased ja nende dialoogid teistega olid ka andekad. Isegi Umbridge ajas mind muigama oma ennast täis oleku ja õelusega. Ta paistis seetõttu nii loll.

Samas oli see ka kurb raamat. Jälle sai üks hea tegelane surma. See ei olnud minu jaoks küll ootamatu, sest ma kogemata ise spoilerdasin, kui lugesin kuuenda osa tutvustust raamatu kaanelt. Aga kahju, et ta surma sai.

Mida raamat edasi, seda huvitavamaks muutub minu jaoks Snape’i tegelaskuju. Ta on intrigeeriv ja mingi vastuolu on temas. Ma alati ootan, kui tema mängu tuleb. Tema tegelaskuju teeb raamatu huvitavamaks. Ta ei ole etteaimatav nagu on Potter ja Voldemort. Mina igatahes asun nüüd järgmist osa lugema.

One thought on “J. K. Rowling. Harry Potter ja Fööniksi ordu (Varrak, 2015)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: