Carlos Ruiz Zafon. Kesköö palee (Varrak, 2019)

Keskoo_palee_Kaas_VALMIS.inddTõlkinud Kai Aareleid
231

Kui Carlos Ruiz Zafonilt midagi eesti keeles ilmub, siis on kindel, et ma selle ka läbi loen. Üldiselt ei ole tema raamatud mulle pettumust valmistanud. Nii ka see, kuigi mul on päris mitu teemat, mida ma seal ei mõistnud. Ja no vaadake seda kaanepilti. Lihtsalt võrratu.

Tegevus toimub Kalkutas, peamiselt 1932. aastal. Ühe lastekodu juures tegutseb Chowbari salaselts, mille liikmed on umbes 16-aastased noorukid. Kuusteist aastat tagasi toimus üks kohutav sündmus, mis on nüüd tulnud kummitama Beni ja Sheere’i. Selts püüab needust omal käel lahendada, aga see ajab asjad hullemaks.

Raamat oli kaasahaarav ning edenes kiirelt. Paraku jäi mulle natuke arusaamatuks selle pahalase teguviisi mõte. Okei, ta tahtis edasi elada, aga mida ta sellega saavutada tahtis. Ta ei suutnud ju kellelegi kätte maksta. Tahtis ta lihtsalt elada ja oma põrgupiinu kannatada? Teiseks Sheere’i vanaema. Alguses jutustas neile mingi luiskeloo ja siis pärast seletas, et uskuge mind, ma nüüd räägin ilustamata tõe. Miks peaks teda nüüd usaldama? Lõpp jäi minu jaoks natuke lahtiseks ja kuidagi eemalolevaks.

Aga, ma ikkagi soovitan lugeda. Siin oli kuhjaga põnevust ja Ruiz Zafonile omast tumedust ja maagiat ja saladusi ja kurbust. Muidugi ka tuli. Tuli esineb vist pea kõigis tema raamatutes.  Ja see võrratu lugude jutustamise oskus.

2 thoughts on “Carlos Ruiz Zafon. Kesköö palee (Varrak, 2019)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: