Ann Lethbridge. Jäägri südamedaam (Ersen, 2019)

Jäägri südamedaamTõlkinud Leena Suits
304 lk

Ma ei suuda praegu eriti tõsistele raamatutele keskenduda. Seega valisin midagi kergemat ja see sobis praegusesse aega ideaalselt.

See on klassikaline kerge ajalooline ajaviiteromaanike, kus peategelanna Frederica leiab oma hingesugulase. Frederica on noor ja ilus tütarlaps, kes on pidanud elama teadmisega, et ta on sohilaps, mis tol ajal määris kõvasti mainet. Tema ema on surnud ja isa teadmata ning tema hooldajaks on onu. Frederica armastab maalimist ning tahaks seda õppima minna. Onu ei taha sellest muidugi midagi kuulda ning tahab ta kiiruga oma sugulasele mehele panna. Frederica pole sellega muidugi nõus ning hakkab väljapääsu otsima.

Ja ühel hetkel kohtub ta onu uue jäägriga. Robert on nägus ja jäägri kohta üsna ennast täis. Tegelikult on Robert oma perekonna must lammas, kes liiderliku elustiili pärast seltskonnast välja heideti. Frederica ja Roberti vahel löövad tunded lõkkele, mis leiavad lõpuks oma lahenduse.

Praegusesse aega oli see minu jaoks ideaalne lugemine. Siin oli tundeid ja intriige. Oli ka etteaimatavaid asju. Näiteks Frederica isaduse teema ja muidugi raamatu lõpplahendus. Aga see ei seganud. Mu aju vajas puhkust ja seda ta ka sai. Ei pidanud liialt süvenema, vaid sai lihtsalt tunnetega kaasa minna ja lihtsalt lugemist nautida. Raamat oli mõnusalt loetav ja mulle meeldis ka, et neiuke ei olnud siin mingi abitu hädapätakas, vaid täiesti iseseisev naine. Mina igatahes soovitan ajalooliste naistekate austajatele, kuigi ajalooga siin suurt pistmist pole. Ainult see ajastu, mil tegevus toimub.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: