Sarah Crossan. Kuutõus (Varrak, 2020)

KuutõusTõlkinud Kristina Uluots
351 lk

Mul on päris mitu noortekat kodus riiuli peal ootamas. Kusagilt tuleb alata nende lugemist ning “Kuutõus” osutus esimeseks valituks. Sarah Crossani eelmised raamatud (“Üks” ja “Õun ja vihm“) on olnud väga head ja muidugi ei valmistanud ka “Kuutõus” pettumust. Teema ei ole kergete killast. Seekord karmim, kui tema eelmistes raamatutes.

Joe on tavaline 17-aastane noormees, kes üritab oma eluga toime tulla. Ta ei ole pärit ideaalsest perest. Isa on surnud ja ema lasi mingil hetkel lihtsalt kodust jalga. Ega temast polnud suurt asja enne jalga laskmist ka. Ta tarvitas alkoholi ja uimasteid. Joel ja tema õel Angelal aitas toime tulla nende tädi Karen, kes on küllaltki karmi ellusuhtumisega. Joel on aga veel üks mure. Ta ei ole näinud oma venda Ed-i kümme aastat, sest Ed on vanglas. Vanglas, kus ta ootab surmanuhtlust. Joe sõidab rahatuna teise linna, et Ed-ile viimastel päevadel toeks olla ning temaga lihtsalt koos olla. See on raske. Kuidas oma tunnete ja selle olukorraga toime tulla?

Raamatus annab autor vaheldumisi edasi nii neid sündmuseid, mis toimuvad tänases ajas kui ka Joe minevikumälestusi Ed-ist ning nende koosveedetud ajast. See oli ülimalt kurb lugemine, samas need minevikumälestused olid ilusad ja hellad. Autor näitab ilmekalt, mismoodi töötab õiguskaitsesüsteem Ameerikas ning kui õiglane see ikkagi on. Mida on üks inimelu väärt? Tõsine ja nukker raamat, aga lugemine edenes kiiresti, sest kirjutatud on ta värsivormis. Mina igal juhul soovitan lugeda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: