Elly Griffiths. Koolmekohad (Eesti Raamat, 2020)

KoolmekohadTõlkinud Nele Mikk
252 lk

Ma ei oska selle raamatu kohta praegu seisukohta võtta. Lehekülgi ei ole sel palju, aga lugemine edenes ootamatult aeglaselt. Samas ta ei olnud halb, mul ei tekkinud mõtet, et võiks pooleli jätta. Tahtsin teada saada lahendusi ja mis tegelastest saab. Vaatasin Goodreadsist, et sellel on veel 11 osa ilmunud. Ma loodan, et need ka eesti keelde tõlgitakse, sest ma ilmselt loen ka järgmised läbi.

Peategelaseks on arheoloog Ruth Galloway. Ruth on 37-aastane üksik vallaline naine, kes elab kahe kassiga ühes suhteliselt mahajäetud kohas – Saltmarshil. Saltmarsh on rabamaa, mis oli rauaaja asukatele püha. Ühel päeval leitakse Saltmarshi rabast lapse luud. Kas need luud kuuluvad Lucy Downey’le, kes kümme aastat tagasi rööviti? Selles selgusele saamiseks kutsub peainspektor  Harry Nelson appi Ruthi. Ja mõne aja pärast kaob teinegi tüdruk. Samal ajal saadetaks Nelsonile kirju tüdrukute röövimise kohta.

See oli minu jaoks kummaline raamat, sest tegemist on krimilooga, aga minu jaoks ei olnud see krimilugu siin üldse kõige olulisem. Mind hakkasid huvitama siin hoopiski inimestevahelised suhted. Krimilugu oli natuke kummaline ka, sest Ruth on arheoloog, aga ikkagi kaasati ta päris suures osas uurimisse. Kuigi see otseselt ei puudutanud teda. Noh see selleks, ega muidu poleks ju huvitav. Tegelased on igaüks omamoodi ja nende suhted omavahel on ka kohati ootamatud, aga samas nii inimlikud. Päris hästi ei saanud selgeks ka nende tegude motiiv. Lugu tundus natuke konarlik, aga sellegipoolest hoidis enda kütkes. Mina jään nüüd järge ootama.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: