Julianne Donaldson. Edenbrooke (Ersen, 2020)

EdenbrookeTõlkinud Ülle Jälle
272 lk.

Soovisin vahelduseks lugeda mingit kerget ajaviiteromaani. See raamat täitis suurepäraselt oma eesmärgi ning viis muremõtted ajutiselt minema. See oli lõbus ja humoorikas lugemine, kus ei puudunud ka sügavamad tunded.

Marianne Daventry on juba üle aasta elanud oma vanaema juures Bathis, kus ta igavleb ning igatseb oma isa ja kaksikõde. Lõpuks kutsub kaksikõde Cecily ta uhkesse maamõisasse Edenbrooke’i. Cecily üritab võluda sealset pärijat ning Marianne soovib lihtsalt Bathist minema saada. Õnneks vanaema seda talle ka lubab. Marianne teekond ei ole just lihtne, sest ta satub maanteeröövli küüsi. Sealt pääseb ta õnneks ehmatusega, aga tema edasine elu võtab huvitava pöörde. Marianne kohtub ühe huvitava mehega, kelle vastu tal ajapikku tekivad tunded, aga kes on talle kättesaamatu.

Mulle väga meeldis see raamat. Hiljuti vaatasin Austeni raamatu põhjal valminud filmi “Emma”. Ma olen kunagi teismelisena lugenud ka Austeni raamatut, kahjuks praegu on see natuke ununenud, aga filmi muljed on veel värsked. “Edenbrooke” on ka enam-vähem samasuguses stiilis kirjutatud nagu Austeni romaan. Samasugune lõbus ja natuke koomiliste juhtumitega algus, siis tekivad tunded, mida algul Marianne endalegi ei teadvusta ja lõpuks arusaamine oma tunnetest. Siin raamatus ei ole küll konkreetselt mainitud, mis ajastu on, aga mulle tundub, et enam-vähem sama, mis Austeni raamatus.

Soovitan raamatut lugeda, kes soovivad natuke meelt lahutada ning eemale pääseda argimuredest. Minu arvates on tegemist mõnusa ajaloolise armastusromaaniga. Lugemine edenes ka kiirelt. Praktiliselt päevaga sain ta loetud. See oli nagu sõõm värsket õhku praeguses kriisiolukorras.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: