J. K. Rowling. Harry Potter ja Tulepeeker (Varrak, 2017)

Harry Potter ja tulepeekerTõlkinud Krista Kaer ja Kaisa Kaer
598 lk

Sain eile õhtul loetud järjekordse põneva osa Harry Potteri lugudest. Ei olnud eile mahti siia kirjutada, kohe oli vaja ära vaadata ka sellel raamatul põhinev film. Endiselt kehtib see tõde, et raamat on palju sisukam ja huvitavam kui film. Filmi lõpuga ma ei olnud üldse rahul. Nii palju oli sealt välja jäänud, et lausa kohutav.

“Harry Potter ja tulepeeker” on sarja neljas osa ning Harryl ja tema sõpradel hakkab Sigatüüka koolis neljas kooliaasta. Nad on nüüd 14-aastased, ei ole enam nii lapsed. Harry on hakanud nägema kummalisi unenägusid. Samuti on hakanud valutama tema arm. Ta ei pööra sellele erilist tähelepanu, sest kohe on lendluupalli maailma karikavõistlused. Seda oodatakse väga. Pärast mängu juhtub, aga midagi kohutavat, mis näitab, et mustad jõud on taas hakanud pead tõstma. Seegi sündmus vajub varsti tagaplaanile, sest koolis toimub sellel aastal Kolme Võluri turniir. Sellel turniiril osalevad kolme suurema võlurikooli õpilased. See ei ole lihtne turniir, ülesanded on eluohtlikud. See muidugi noori võlureid ei takista.

Sarja neljas oli sama põnev kui eelmised, kuigi mulle meeldis kolmas osa rohkem. Neljandas osas on Harry ja tema sõbrad juba suuremad ja ka raamat oli süngem ning tõsisem. Siin osas tuleb selgelt välja, kui suur on sõprus Harry ja Roni vahel ning mismoodi mõjutab neid see, kui nad tülis on. Siin on samamoodi kuhjaga seikluseid nagu eelnevates osades, aga seekord tunduvad need kuidagi tõsiseltvõetavamad. Need on süngemad ja kaalul on rohkem. Ja no muidugi see lõpp. Ma polnud midagi sellist küll oodanud ning ühe tegelase kahepalgelisus üllatas mind totaalselt. See oli minu jaoks nii uskumatu.

Kes veel ei ole lugenud, siis mina soovitan kõigile lugeda. Nii täiskasvanutele kui lastele. Mulle siiralt meeldib see fantaasiamaailm kõigi oma võlurite, nõidade, hiiglaste, võlukunsti ja pahalastega, mille Rowling on loonud. Ja mulle nii väga meeldis Põssapossa. 😀 Kahju, et nad teda filmi ei pannud.

One thought on “J. K. Rowling. Harry Potter ja Tulepeeker (Varrak, 2017)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: