Cath Crowley. Sõnad sügavas sinises (Rahva Raamat, 2019)

Sõnad sügavas sinisesTõlkinud Bibi Raid
319 lk.

Kuidagi sattusid mulle järjest lugemisse kaks sarnast raamatut. Ka siin on tegemist leinaga. See ei olnud küll nii emotsionaalne raamat kui “Lumeõde” ja siinses raamatus on ka tegelased natuke vanemad.

Rachel kolib tagasi linna, kust ta perega mõned aastad tagasi lahkus. Kolm aastat tagasi lahkudes jättis ta oma parimale sõbrale Henry Jonesile tema lemmikraamatu vahele kirja, milles selgitab enda tundeid ning palub vastust. Vastus jääb aga tulemata. Nüüd tagasi olles peab ta Henryga koos töötama poisi perekonnale kuuluvas raamatupoes. See on viimane koht, kus ta olla tahaks. Rachel ei suuda enam elust rõõmu tunda ning soovib lihtsalt, et ta rahule jäetaks. Tema vend on surnud ning kunagised sõbrad pärivad pidevalt, kuidas vennal läheb.

Ega Henry elu pole ka kõige roosilisem. Tema tüdruk on ta just maha jätnud, tema perekond on lagunemise äärel ning nad plaanivad maha müüa poisile nii armsaks saanud raamatupoe.

Alguses, kui selle lugemist alustasin, siis see meenutas mulle kõiki noorteraamatuid, mis kirjutatud on. Õige pea see mulje küll hajus ning sain raamatut nautida. See oli kirjutatud kaasahaaravalt ning seda oli kerge lugeda. Mulle meeldis, et siin on olulisel kohal raamatud ning armastus raamatute vastu. Autor suudab näidata, kuidas raamatud inimeste elu mõjutada võivad. Kõigest hoolimata, mis elus juhtub, on võimalik minna edasi ja sellega leppida. Mulle meeldis selle raamatu positiivsus ja elujaatavus.

Mulle meeldis ka siin oleva raamatupoe nimi – Ulguvate Raamatute pood

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: