Stan Lee. Amazing fantastic incredible: a marvelous memoir (Simon & Schuster, 2019)

Amazing fantastic incredibleKaasautor Peter David
Illustraator Colleen Doran
192 lk

Mõned aastad tagasi avastasin enda jaoks Marveli filmid. Nüüd on nii, et kui mõni kinno tuleb, siis pean kohe ka vaatama minema. Olen lugenud ka Marveli koomikseid ja kui avastasin, et Stan Lee on kirjutanud enda elust graafilise romaani, siis tundus iseenesestmõistav ka seda lugeda.

Stan Lee on tuntud koomiksite kirjutaja, kes on meieni toonud näiteks sellised tegelased nagu Hulk, Spider-Man, Thor jne. Stan Lee alustab jutustamist oma lapsepõlvest ja noorusest ning kuidas ta üldse koomiksite kirjutamiseni jõudis. Siit lugedes/vaadates tundus nagu see oleks juhuslikult juhtunud. Ta on kogu elu olnud seotud Marveliga (olenemata sellest, mis nime firma parajasti kandis). Stan Lee kirjutab ka sellest, millised probleemid olid koomiksite avaldamisega ja kuidas müüginumbrid olid üliolulised. Samuti sellest, kuidas televisioon ja koomiksite põhjal tehtud filmid on mõjutanud koomiksimaailma.

Minu jaoks oli huvitav lugeda inimese elust, kes on loonud mu lemmikkangelased. Pildikeel ja tekst olid nii temalikud – muhedad ja entusiastlikud. Tema vaimustus koomiksimaailma üle jõuab ka lugejani. Seda oli hea lugeda. Siit kiirgas elurõõmu ja uudishimu. Kes on Marveli filme vaadanud, siis need teavad, et alati on nendes väikeses episoodis olnud ka Stan Lee. Minu jaoks oli huvitav teada saada, et ta on muudeski filmides ja seriaalides pisikesi rolle teinud (näiteks Printsessi päevikud, Suure paugu teooria).

See raamat läheb ka minu selle aastase väljakutse alla, milleks on lugeda võimalikult palju isiklikke raamatuid. Peale selle raamatu lõpetamist on mul neid nüüd lugemata 230. 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: