Nora Roberts. Allhoovused (Ersen, 2019)

AllhoovusedTõlkinud Ülle Jälle
384 lk

Ma ei ole ammu Nora Robertsi raamatuid lugenud. Aasta alguses sattus see raamat mulle kätte ja mõtlesin, et võiksin lugeda. Natuke meenus, miks mulle Roberts meeldib, aga samas meenus nüüd ka see, miks ma tema raamatute lugemises pausi tegin.

Raamat on jaotatud neljaks osaks. Esimeses osas on peategelane Zane Bigelow teismeline poiss, kelle unistuseks on saada pesapalluriks. Tema kodune elu tundub täiuslik. Ta elab uhkes kodus ja tema vanemad on jõukad ning lugupeetud inimesed. Aga see on ainult välisilme. Tegelikult on isa vägivaldne kontrollifriik. Zane loeb päevi, millal ta saab sealt lahkuda ning ülikooli minna. Kuni üks õhtu muudab kõike.

Teine osa keskendub Darby McCray elule ning tema plaanidele. Kolmandas ja neljandas osas toimub nii öelda minevikust lahti laskmine.

Kõige põnevam osa siin raamatus olidki esimesed sada lehekülge. Natuke häiriv oli ka, sest vägivalda oli tõesti palju. Nii vaimset kui füüsilist. Edasi läks raamat kahjuks langevas joones. Teine osa oli võrreldes esimesega täielik ninnu-nännu. Kolmas ja neljas osa olid niivõrd etteaimatavad, et ei olnudki peaaegu enam huvitavad. Robertsi raamatutes on minu jaoks viimasel ajal kõike kuidagi liiga palju. Nii neid karme teemasid kui ka armastust ja sõbralikkust. See muudab tema raamatud kohati nii naiivseks. Tema tegelased on kas üdini halvad või üdini head. Kui sellest mööda vaadata, siis ajaviiteks lugeda aitas küll. Mõnikord on vaja sellist siirupist lugu. Lihtsalt minu jaoks raamatu teine pool valmistas pettumuse. Esimesed sada lehekülge lugesin läbi mõne tunniga, ülejäänu peale läks kahjuks rohkem aega.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: