Indrek Hargla. Apteeker Melchior ja Pilaatuse evangeelium (Raudhammas, 2019)

Apteeker Melchior ja Pilaatuse evangeelium468 lk.

See on juba seitsmes osa apteeker Melchiori sarjas. Ma alati ootan rõõmuga, millal järgmine osa ilmub. Eks ma ootan nüüdki järgmist osa, sest ilmselt neid ikka veel tuleb. Seitsmes osa valmistas mulle väikese pettumuse. Ma isegi ei oska täpselt öelda miks. Kõik oli nagu olemas, aga nagu midagi jäi puudu.

Seekordses osas kutsutakse apteeker Melchior hoopiski Toompeale ühe mehe majja elama, et seal toimunud kuritegu lahendada. Üks aadlimees leiti surnuna ja tema kõrval oli teine, verine pistoda käes. Hunold Metsentaken ei usu, et tema poeg selle teise mehe tappis ning palkabki Melchiori, et too tõendaks tema poja Rolofi süütust.

Raamatu teine liin keskendub noore Melchiori tegemistele. Ma alati ootan põnevusega, mida Hargla temaga teha plaanib. See raamat jäi nüüd selles mõttes väga põneva koha peal pooleli, sest noore Melchiori elus toimus oluline pööre. Tahaks teada, kuhu tema elusaatus teda nüüd viib.

Mulle üldiselt raamat siiski meeldis, aga midagi jäi ikka kripeldama ka. Eelmised osad olen ma ühe hingetõmbega läbi lugenud, aga sellega oli nii, et panin üldse vahepeal käest ja võtsin hoopis teise raamatu. Ma ei saa ka öelda, et ei olnud põnev. Muidugi oli, aga vahepeal olid sellised kohad, kus lihtsalt ei edenenud. Omajagu saladusi oli siin ka. Selliste kahtlaste tunnetega ma selle raamatu ka lõpetasin. Lõpp oli muidugi huvitav nagu ikka ning ma jään siiski järgmist osa ka ootama.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: