Tony Allan. Viikingid (Ilo, 2004)

ViikingidTõlkinud Peeter Villmann
144 lk.

Mõtlesin, et sellel aastal väljakutseid kaasa ei tee. Pigem loen seda, mis koduses riiulis lugemata ja lihtsalt seda, mida tahan. Siiski ajalooväljakutsele ei suuda vastu panna, sest ajalugu on mulle alati meeldinud. Paraku pole eriti nendel teemadel lugeda jõudnud. See väljakutse on hea motivaator. Nüüd loen kuus vähemalt ühe ajaloo teemalise raamatu läbi.

Tony Allan’i raamat on põgus pilguheit viikingite maailma. See on rohkelt illustreeritud erinevate fotodega kunstiteostest. Autor tutvustab siin viikingite hingeelu, milline nägi välja nende maailmapilt. Miks neil oli vaja igale poole rännata ja vallutus- ning rüüsteretki teha? Mis neid ajendas? Loomulikult kirjutab autor põhjala müütidest, usust ja kommetest. Kajastamist leiavad ka sellised olulised teemad nagu ruunikiri, viikingite lahingurelvad ja laevaehitus ning matmiskombed.

Siin on tõesti rohkelt pildimaterjali ja minu meelest ongi põhirõhk nendel. Tekst oli suure kirjaga ja ülevaatlik, nii et kes tahab viikingite maailmaga tutvust teha, siis sobib väga hästi. Targemaks sain siit raamatust küll ning neid pilte oli huvitav vaadata.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: