Yrsa Sigurdardóttir. Kolmas märk (Varrak, 2011)

kolmas-märkTõlkinud Askur Alas
367 lk

See on minu esimene raamat, mida sellelt autorilt loen. Praegu ma ei suuda otsustada, kas lugeda veel tema raamatuid või mitte. Ma kuidagi ei suutnud siia raamatusse sisse elada, ometi sain ma ta siiski üsna ruttu läbi. Võtsin selle reisile kaasa, see ilmselt segas ka keskendumist.

Islandi Ülikoolis avastatakse rikka Saksa tudengi laip. Politsei on süüdlase vahi alla võtnud, aga perekond ei usu, et too nende poja tappis. Nii saadavad nad Islandile oma detektiivi – Matthew Reichi. Talle palgatakse abiks Islandi advokaat Thóra Gudmundsdottir. Uurimine viib neid sügavale nõiakunsti ja -jahi ajalukku. Lõpuks lahendavad nad selle keerulise ja kummalise mõrvaloo ära.

Alguses oli natuke tüütu, et mingeid asju seletati nagu lapsele. Taustalugu heietati pikalt ja laialt. See võttis raamatult tempot maha ning ei olnud raske raamatut käest ära panna. Kohati oli muidugi põnev ka, aga see mis surnukehaga tehtud oli, oli päris jube. Thóra ja Matthew omavaheline dialoog ja suhtlemine tundusid mulle ka kuidagi kohmakad. See oli omamoodi raamat. Ma ilmselt proovin mingil ajal ka selle teist osa lugeda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: