Öö: 18 tumedat lugu Eesti autoritelt (Kogu Lugu, 2013)

öö-18-tumedat-lugu-eesti-autoritelt142 lk.

No mis ma oskan selle kogu kohta öelda. Üldiselt ma ikka ei ole novellide lugeja. Mulle meeldivad ikka pikemad lood. Novellidega on nii, et ma olen jus sellesse sisse elanud, kui see juba läbi saab. Ma tavaliselt novelle ei loe, kui just erinevad väljakutsed seda ei nõua.

Siinses kogumikus on 18 lugu erinevatelt Eesti autoritel. Nagu raamatu pealkirjast võib järeldada, on nad kõik seotud ööga. Enamasti toimubki tegevus öösel. Need lood on natuke ulmelised ja samas ka maagilised, aga ma pean paraku tunnistama, et jätsid mind üsna külmaks. Mõni lugu haaras kaasa märksa enam kui teine, aga üldiselt on mul hea meel, et selle raamatu lõpuks läbi sain.

Siin on esindatud sellised kirjanikud nagu Maimu Berg, Eia Uus, Toomas Verrev, Andrei Hvostov, Justin Petrone, Peeter Helme, Mai Loog, Jan Beltran, Peeter Sauter, Armin Kõomägi, Kadri Kõusaar, Jüri Pino, Kaur Kender, Aita Kivi, Alan Adojaan, Ingrid Margus, Vello Vikerkaar ja Margus Karu.

Enamus neist on mulle tuttavad nimed ja olen neilt lugenud ka muid raamatuid. Näiteks Jan Beltrani looming mulle väga meeldib, samamoodi Petrone ja Adojaani oma. Hvostovilt on mul plaanis veel mõni tema raamat lugeda ja siit kogust oli hea avastus Peeter Helme. Tekkis tahtmine tema loominguga lähemalt tutvuda. Omapärane avastus oli Vello Vikerkaar.

Kõige rohkem meeldis mulle hoopis viimastel lehekülgedel autorite tutvustus ja see, kuidas nad kirjutasid enda suhetest ööga.

One thought on “Öö: 18 tumedat lugu Eesti autoritelt (Kogu Lugu, 2013)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: