Peeter Võsa. Eesti rahva appikarje: “Võsareporteri lugu” (Paradiis, 2019)

eesti-rahva-appikarje-võsareporteri-lugu184 lk.

Eelmisel aastal avaldas Peeter Võsa raamatu “Politseikroonikast”. Nüüd on siis järg “Võsareporteri” käes. Juhtusin minagi omal ajal seda saadet vaatama, sest seal olid sellised inimesed ja olukorrad, mis tundusid uskumatuna.

“Võsareporter” oli eetris aastatel 2006-2012 ja see oli üks vaadatumaid saateid. Saates tegeleti pidevalt elu pahupoolega. Näidati, kuidas külad tühjenevad ja mis saab nendest inimestest, kes nendesse küladesse maha jäid. Töökohad kadusid, olulised teenused liikusid suurematesse asulatesse. Paratamatult jäid sellistes olukordades nõrgemad inimesed kaotajateks. Muidugi olid peamisteks probleemi põhjustajateks vaesus ja alkohol. Alkoholiga aga kaasnevad juba hulk lisaprobleeme.

Autor meenutab siin põhilisi teemasid, mis kajastust leidsid. Saatesse helistasid tihti inimesed, kes soovisid leida armastust, kellele oldi raha võlgu, kelle peresuhted olid sassi läinud, aga oli ka mitmeid teisi, kes tahtsid lihtsalt rääkida. Ühesõnaga erinevad sotsiaalprobleemid leidsid saates kajastamist.

Oli omamoodi huvitav lugeda raamatut ja meenutada seda saadet. Esimene raamat meeldis mulle siiski veidi rohkem. Siin oli kuidagi liiga palju rõhku pööratud poliitikale. See on muidugi olulisel kohal, aga ma olen praeguseks sellest teemast tüdinud. Eks sellised inimesed on ka tänapäeval olemas ja ilmselt ei kao ka tulevikus. Nukker ja troostitu tunne tekkis seda raamatut lugedes.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: