Carolyne Larrington. Põhjala müüdid (Tänapäev, 2019)

põhjala-müüdidTõlkinud Martin Kirotar
208 lk

Viimasel ajal olen huvitunud Põhjala mütoloogiast. Nii sai ka see raamat soetatud isiklikku raamaturiiulisse ja kohe ka läbi  loetud.

Siin raamatus on juttu jumalatest ja jumalannadest, kangelastest, hiidudest, lohedest ja muudest kummalistest olevustest. See on ülevaatlik raamat sellest, kuidas Põhajala müütides on edasi antud maailma loomist, erinevaid jumalaid / jumalannasid ning nende tegemisi, samuti ka maailma lõppu ja taassündi.

Müüdid ise on mulle tuttavad, aga oli huvitav lugeda, kust oletatavasti on jumalad pärit ja nendest allikatest, mille kaudu see info meieni on jõudnud – erinevad saagad ja muidugi “Noorem Edda”. Kuidas erinevad kangelaslood on näiteks erinevas paigus üsna sarnased.

Neid müüte ja kangelaslugusid lugedes selgub, et need on päris julmad ja verejanulised. Pidevalt toimusid mingid kättemaksud ja verevalamised. Raamatu autor püüab neisse lugudesse süüvida ja neid mõista. Raamat on varustatud hulgaliselt illustratsioonidega. Minul oli seda huvitav lugeda ja sain nii mitmegi teose pealkirja, mida edaspidi lugeda. Põhjala müütidest on ainest saanud nii mõnedki kirjanikud ja isegi üks meie oma autoritest on Völsungite saagast saanud inspiratsiooni.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: