Jaan Keskel. Viirastus ja viis naist (Hea Tegu, 2018)

kaaned naidis64 lk.

Jaan on minu kolleeg. Ühel päeval tööl olles ütles ta mulle, et avaldab varsti raamatu. Ma olin üllatunud. Teadsin küll, et ta luuletab ja esineb nendega, aga raamat on suur samm edasi. Mõned päevad tagasi sain temalt raamatu ja nüüd ongi see läbi loetud. Ma alguses ei osanud üldse arvata, mida ma siit leida võin, sest ma ei ole teda ise esinemas kuulnud. Hirm oli ka, et mis siis saab, kui raamat mulle ei meeldi. Ma ei ole seda eriti varjanud, et luule ei ole just päris minu teema. Õnneks oli hirm asjatu, raamat mulle meeldis.

Siin raamatus ei ole ainult luuletused, vaid neile eelnevad tõestisündinud lühikesed proosalood. Need lood räägivad ühe noore mehe suhteotsingutest, küll klubides, küll Tinderis ja mujalgi. Müts maha julguse eest nii isiklikku raamatut avaldada. Igaühel seda pole.

Kui ma enne kirjutasin, et pole eriline luulelemb, siis selles raamatus meeldisid mulle huvitaval kombel luuletused tekstidest rohkem ning läksid hinge. Need on lõbusad ja naljakad, aga samas ka tõsised ning kajastavad tänapäeva elu probleeme. Nii nagu tegelik elu ongi. Proosatekstid on natuke nagu õpetlikud, nii et tänapäeva noorel tasuks neid lugeda küll.

On muidugi mõned teemad, milles ma jään autoriga eriarvamusele, aga kõigega ei saa ka nõus olla. Näiteks esimene lugu “Kas vallaline on hea olla?” leiab autor, et vanas eas inimesed kahetsevad, kui neil pole peret ega lapsi. See võib nii olla, aga ei pruugi. Inimesed on erinevad ning kõik ei tahagi lapsi. Mina ise olen kohati eraku eluviisiga. Mulle meeldib olla üksi, ma ei karda üksindust. Ma saan rahulikult tegeleda oma asjadega, olla ise oma aja peremees. Mina olen praegu oma vallalise staatusega rahul. Ma muidugi ei oska öelda, mida ma mõtlen 20-30 aasta pärast sellest. 😀

Üks koht pani mind natuke kulmu kergitama. Nimelt see, kus autor arvab, et tal on vananemine juba pihta hakanud, sest ei jõua enam nii palju pidutseda. Ta on 27 ning minu arvates on vananemisest veel vara rääkida.

Kogu selle pika jutu mõte on selles, et lugege. Saate teada, mida mõtleb üks tänapäevane noor mees suhetest ning suhte otsimisest. Saate teada tema õnnestumistest ja luhtumistest. Sügavalt isiklik raamat ja ehk õnnestub mul millalgi teda ka avalikult esinemas kuulda.

Ja kaanekujundus on suurepärane. Tekitab salapärase ja müstilise aura.

Ainuke asi, mis häiris oli toimetaja kehvapoolne töö. Hooletusvigu oli teksti sisse jäänud.

One thought on “Jaan Keskel. Viirastus ja viis naist (Hea Tegu, 2018)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: