Ann Cleeves. Punased luud (Varrak, 2018)

punased-luud (1)Tõlkinud Riina Jesmin

310 lk.

“Punased luud” on kolmas osa Shetlandi sarjast. Eelnevad osad on “Ronkmust” ja “Valged ööd“.  Varraku kataloogi (seal on kirjas, mis lähitulevikus ilmumas on) sirvides, avastasin, et sarja neljas osa peaks ilmuma juunis. On mida oodata, sest mulle see sari väga meeldib.

Seekordses osas tuleb inspektor Perez’l tegeleda ebatavaliste juhtumitega. Whalsay saarel toimub traagiline õnnetus, milles sureb vanem naine Mima. Samal ajal toimuvad Mima valdustes arheoloogilised kaevamised ning selle käigus leitakse luid ning münte.

Perez uurib Mima surma ning ei ole päris kindel, et tegu oli õnnetusega. Mõne aja pärast leitakse juba teine surnukeha. Alguses tundub, et tegu on enesetapuga, aga Perez ei suuda jällegi seda versiooni uskuda.

Mulle nii meeldib see sari. See ei ole kiirelt kulgev, aga selle eest on põnevust kuhjaga. Kolmas osa mind küll nii enda kütkeis ei hoidnud, kui esimesed kaks, aga huvitav oli sellegipoolest. Ausalt öeldes, ma ei oleks teda osanud mõrvariks pakkuda.

Mulle meeldib õhustik, mis Shetlandi sarja romaanides loodud on. Üksildane ja eraldatud küla. Kõik on kõigi tegemistega kursis. Ometi on liikvel erinevad legendid ja igaühel on siiski saladused. Natuke müstiline aura on, kuigi midagi müstilist siin ei ole. Raamatus on mitmeid surmajuhtumeid, kuid sellest hoolimata ei ole raamat verine. Kes pole seda sarja veel lugenud, siis soovitan lugeda!

NB! Sarja kujundus sobib ideaalselt nendele raamatutele.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: