Bram Stoker. Dracula (Eesti Digiraamatute Keskus OÜ, 2011)

draculaTõlkinud Hans Luik
315 lk.

Vahelduseks üks õudukas, mis ei olnudki õudne. Kohati mu unenäod on palju õudsamad, aga raamat tasus siiski lugemist.

Johathan Harker on töö tõttu sunnitud külastama Dracula lossi. Seal tundub talle, et võõrustaja on kummaline kuju ning kogeb lõpuks mitmeid õuduseid. Läbi raskuste pääseb ta sealt tulema, avastades, et Dracula on reisinud vahepeal Londonisse ning on oma tegevust seal juba alustanud. Jonathan koos oma sõpruskonna ja naisega peab krahvi peatama enne, kui too midagi tõeliselt kurja jõuab korda saata.

Mul kolleeg hoiatas, et nii igav raamat. Minu jaoks oli vastupidi, algas just väga põnevalt, lõpp vajus kahjuks küll natuke ära. Mehed olid seal nii ülevoolavad ning tekst oli ilukõneline ja pateetiline. Ma saan aru, et tol ajal oli see nii kombeks. Mind ajas see ausalt öeldes natuke muigama ning õudne ei olnud üldsegi. Võib-olla tol ajal, kui see algselt avaldati (1897), oli see õudne, aga tänapäeval enam mitte (kui isegi minu jaoks, kes ma olen küllalt nõrganärviline, see polnud hirmutav). Kuna tegemist on klassikaga, siis võiks igaüks proovida seda lugeda.

2 thoughts on “Bram Stoker. Dracula (Eesti Digiraamatute Keskus OÜ, 2011)

Add yours

  1. Dracula on üks mu lemmik klassikalistest raamatutest ja tõesti- proovida võiks seda raamatut igaüks.
    Mul oli huvitav jutuajamine kolleegiga kellele ei meeldinud just see detailne proosa samas kui mulle just kirjeldused Draculas meeldivad, sets nad sätivad stseeni päris atmosfeeriliselt paika…
    Lõpp on aga miski mis tõesti veidi muigama ajab- kui vana see Darcula selles loos siis ongi ja kui kergesti temast lahti saadi on veits “coincidence” 😉
    Hmm… õuduse poolest nõustun ka… ei ole sugugi kõige hirmutavam lugu, tänapäeva kontekstis enam mitte ja sama võiksin öelda ka Shelley Frankenstein´i kohta.. oled viimast lugenud?

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: