Megan Abbott. Sa saad mind tundma (Päikese Kirjastus, 2017)

sa-saad-mind-tundmaTõlkinud Eve Laur
333 lk.

Peale selle raamatu lõpetamist valdavad mind taas segased tunded. Tundub, et see tunne saadabki mind viimasel ajal raamatuid lugedes. Kuidas ma ise käituksin sellises olukorras? Algus edenes mul natuke aeglaselt, põnevaks läks alles kuskil siis, kui 100 lehekülge loetud sai.

Tegevus jutustatakse enamasti Katie tegelaskuju kaudu. Katie on abielus Ericuga, neil on kaks last, Devon ja Drew. Devon on nende imelaps, kellele ennustatakse võimlemises suurt tulevikku. Katie ja Eric elavadki põhimõtteliselt ainult Devoni unistuse nimel.

Ausalt öeldes oli seda kole lugeda. Drew unustati kohati nagu üldse ära. Kõik käis ainult Devoni soovide ja ambitsioonide nimel. Ainult trennid ja trennid. Terve elu oli neil selle järgi seatud.

Kuni ühel hetkel leitakse üks noormees surnuna. Ta jääb auto alla. Autojuht ei peatu ja pidurdusjälgi ei ole. Kas see oli õnnetus? Kes ta alla ajas? Need küsimused saavad raamatus küll vastuse, aga lõpplahendus ei vastanud siiski mu ootustele.

See on juba mitmes raamat, kus mulle tegelased eriti ei meeldi. See ema oli paras sahmerdis ja kohati ebastabiilne. Samuti ei meeldinud mulle see, kuidas ta käitus ümbritsevate inimestega. Ülbelt ja üleolevalt. Devoni isa käitus ka kahtlaselt. Seal on veel neid tegelasi, kes kummaliselt käitusid. Devon ise ei olnud küll tavaline teismeline. Juba varakult saadud imelapse tiitel ilmselt mõjutas seda. Samas oli ta ka väga tahtejõuline ja kindel selles, mida ta tulevikult ootab ning valmis selle nimel ka kõik ohverdama.

Sa saad mind tundma” oli küllaltki etteaimatav. Vähemalt minu jaoks. Sellest hoolimata oli raamat küllaltki põnev. Raamatu esimene pool edenes aeglaselt (minu jaoks natuke tüütud ema heietused tema imelapsest ja tema tegemistest), aga teine pool läks juba väga kiiresti. Sobib suvelugemiseks küll.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s