Heather Graham. Surnud mängivad edasi (Ersen, 2016)

surnud-mängivad-edasiTõlkinud Maia Planhof
310 lk.

Surnud mängivad edasi” on triloogia kolmas osa. Esimene osa on “Laske surnutel magada” (Ersen, 2016) ja teine osa “Surnute äratamine” (Ersen, 2016). Üks väga huvitav triloogia.

Kolmandas osas satuvad Danni ja Quinn jällegi mõrvaloo keskmesse. Õigemini on tegemist sarimõrvariga, kes otsib maagilist saksofoni ning seda tehes tapab muusikuid. Terve linn on ärevil ja hirmul, sest mõrvar on hästi maskeeritud ja ta on nende tuttav. Keegi ei oska teda kahtlustada ning kaitstud ei ole keegi. Samuti tunneb mõrvar linna väga hästi ning suudab kiirelt põgeneda.

Võrreldes eelmiste osadega oli selles natukene vähem maagiat ja rohkem tegelikkust, aga see ei teinud raamatut halvemaks. Romaan oli põnev ja nauditav lugemine, sobis ideaalselt puhkuse ajaks. Mind tõmbab muidugi tohutult see New Orleansi õhkkond. Autor annab seda nii hästi edasi just nagu oleksid ise seal kohapeal. Ma küll aimasin, kes mõrvar olla võib, kuid ei olnud päris kindel. Soovitan lugeda tervet triloogiat kõigil, keda huvitab mõnus ajaviitekirjandus, kus ei puudu armastus ning mis on ka põnev.

Tõlkija poolt oli siin üks naljakas tõlge ka. Rasestumisvastased vahendid olid tõlgitud kui sünnikontrollivahendid. Kõlab minu jaoks natuke kohmakalt.

Advertisements
Rubriigid: Raamatud, sildid: , , , , , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s