Kevin Alan Milne. Heategu, mis muutis kõike (Ersen, 2016)

heategu-mis-muutis-kõikeSee raamat on nüüd üks pisarakiskuja. Lihtsalt nii kurb raamat. Lugesin selle ühe päevaga läbi, nii et läheb väga kiiresti. Kohati tundsin, et lugemistempo on mu jaoks isegi liiga kiire. Ilmselt nende raskete teemade tõttu, mida raamatus kajastatakse.

Raamatus kirjutatakse tegevus lahti mitme tegelase vaatenurgast. Asi saab alguse, kui sureb Nathan Steen ja temast jäävad maha kaks last ja abikaasa Halley. Lapsed Alice ja Ty ning Halley püüavad kõik oma leinaga kuidagi hakkama saada.

Nathan oli hea mees ja isa. Lisaks meeldis talle teha heategusid, et aidata naabreid, sõpru, tuttavaid ja võõraid. Järsku avastab Halley peale mehe surma tema tööarvutit lugedes, et Nathan on talle kogu aeg valetanud. Selgub, et mees on enne teda abielus olnud ja tal on üks tütar veel. Ning kõigele lisaks suhtleb ta oma naise selja taga endise naisega.

Teised püüavad sellega kuidagi leppida, kuid Alice ei usu seda, sest isa on talle öelnud, et ta on tema ainuke tütar. Alice usub isa. Nädal peale isa surma lähebki Alice otsima naist, kellega tema isa enne abielus oli.

Raamatus jutustatakse ka endise naise Madelaine’i lugu ning peaaegu kõik saladused tulevad ilmsiks. See on lihtsalt nii kurb lugu, et pisarad tulevad silma.

Siin raamatus on kaks suuremat teemat, millest räägitakse. Need on koolikiusamine ja leinaga toimetulek. Valusad teemad mõlemad. Kellele need ei sobi, siis peaks sellest raamatust eemale hoidma. Muidu selline kiire lugemine, kuigi raamat on tiheda kirjaga.

Keegi oli teinud Facebook’i Nathani meenutamiseks lehekülje, kus siis inimesed kirjutasid tema heategudest. Vot see natuke häiris mind. Tahtsin lugeda lugu ühe jutiga, sest oli põnev, aga vahele oli torgatud need heategude kirjeldused, mis katkestasid jutu. Muidugi oleks need saanud ka vahele jätta, aga ikkagi.

Raamatu lõpus selgus, et need on inimestega päriselt juhtunud, sest autor palus Facebookis, et inimesed jagaksid temaga heategusid, mida nad ise on teinud või mida neile on tehtud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: