Hendrik Sal-Saller. Intervjuu iseendaga (Popcorn, 2016)

hendrik-sal-saller-intervjuu-iseendagaKes meist ei teaks Hendrik Sal-Sallerit ja Smilersit. Nii et kui ilmus tema raamat, siis tahtsin seda kohe lugeda, aga esmapilgul pettusin. Vaatasin, et ainult pildid ja teksti polegi. Tegelikult on teksti ka, kuigi suurem rõhk on pandud piltidele ja laulusõnadele.

Ei pea vist eraldi mainima, et Smilers oli ja on siiani üks mu lemmikbände, kuigi nende viimase aja loominguga ma eriti kursis ei ole. Loomulikult tean laulu “Et sa teaks“, sest see on mu suur lemmik. Võib öelda, et nende varasema loominguga olen üles kasvanud. Neid lugusid sai kuulatud ja kaasa lauldud raadiost ning neid kassetidele ja cd-dele lindistatud, hiljem ka kontserditel käidud. “Tantsin sinuga taevas“, “Meteoriitide sajus“, “Sellel ööl“, “Käime katuseid mööda“, “Nii sind ootan“, “Vuntsidega mees“, “Tükike minust“, “Keelatud viljade turg“, “Annika“, “Mõistus on kadunud“, “Närtsinud roos“, “Pimedam pool“, “Viis kasti õlut” ja “Ainult unustamiseks” – need on väike osa lemmikutest.

Raamatut lugedes tuli täielik nostalgia peale ja tekkis tahtmine kuulata Smilersi lugusid uuesti, sest teose teine pool sisaldab nende laulusõnu. Neid lugedes tulid kõik need lauluviisid elavalt meelde.

Teksti on raamatus siiski vähe ja eriti vähe on juttu isiklikust elust. Sal-Saller alustab enda noorusaja kirjeldamisega ja siis tutvustab erinevaid bände, kus ta on mänginud. Ma pean häbiga tunnistama, et ma ei teadnud tema teistest bändidest midagi. Võib-olla sellepärast oligi nii põnev ja huvitav seda lugeda. Raamatu tekstid on kirja pannud Sal-Salleri hea sõber Mihkel Raud. Teoses kõige suurema osa hõivavad muidugi fotod ja neid on hea vaadata. Kvaliteetsel paberil ja suures formaadis.

Samas on see suur formaat ka raamatu peaaegu ainus negatiivne külg asja juures (teksti ootasin ka rohkem). Raske on teda käes hoida, peab laua taga lugema. Mina aga eelistan lugeda mõnusalt diivanil. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: