Katja Millay. Vaikuse meri (Päikese Kirjastus, 2016)

vaikuse-meri“Vaikuse meri” on üks väheseid viimase aja noortekirjanduse raamatuid, kus pole fantaasiasugemeid. Tegemist on kahe noore ja katkise hinge kohtumisest, sõbrunemisest ja armumisest.

Nastja on endine imelaps. Arvati, et temast saab esmaklassiline pianist. Kahjuks röövis selle temalt üks kohutav tragöödia. Nastja ei ole tema pärisnimi. Ta võttis selle endale pärast seda ise. Ta kolib peale tragöödiat teise linna ja läheb teise kooli, et keegi ei teaks, kes ta on. Nastja otsustas peale seda kohutavat sündmust enam mitte rääkida. Et ennast teistele õpilastele vastumeelsemaks teha, kasutab ta litsakat riietust ja meiki. Ta tahab olla üksi.

Josh Bennett on samamoodi katki. Terve tema perekond on surnud ja vanaisa vähki suremas. Ta ei taha teiste inimestega suhelda, sest arvab, et kui ta kellestki rohkem hoolima hakkab, siis see inimene sureb ja jätab ta maha. Ka tema hoiab koolis omaette. Tema hobiks on puutöö.

Ühel hetkel Josh ja Nastja kohtuvad. Nastja hakkab Joshi juures garaažis käima ja vaatab, kuidas noormees meisterdab. Ja siis hakkab Nastja temaga rääkima. Igapäevastest asjadest. Endast ja oma saladustest ta ei räägi.

Mulle väga meeldis see raamat. Kõik need tunded ja sõnade taga kumavad mõtted. Ma lugesin ja see lugu neelas mind endasse. Ma tahtsin muudkui edasi lugeda. Tegemist on põneva ja kaasahaarava raamatuga, sest tahaks ikkagi teada saada, mis siis Nastjaga 15-aastaselt juhtus. Muudkui antakse vihjeid, aga mis tegelikult juhtus, selle saab teada alles lõpupoole. Kõik noorte tunded on hästi kirja pandud – enesehaletsus, tunne, et oled perekonda alt vedanud, kartus ennast siduda, masendus, hirm. Raamatut ei saa pidada kurvaks, sest lootus paremale elule ja tervenemisele on olemas. Soovitan lugeda kindlasti noortel ja ka vanematele inimestele sobib!

Advertisements

2 thoughts on “Katja Millay. Vaikuse meri (Päikese Kirjastus, 2016)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s