Amy Harmon. Tehes nägusid (Ersen, 2016)

tehes-nagusidJällegi sai loetud üks raamat, mis oleks äärepealt mu tähelepanuta jäänud. Pealkiri tundus selline imelik, aga kogemata juhtusin tutvustust lugema ja mõtlesin, et see võib olla päris hea ja õnneks ei petnud raamat mu ootuseid.

Tegevus toimub väikeses linnas, kus viis noort meest lähevad sõtta. Nad saadetakse Iraaki. Tagasi tuleb neist kahjuks ainult üks.

Poisid on keskkooli viimases klassis, kui juhtub 11.09.2001. Ambrose Young otsustab minna sõjaväkke ja veenab enda sõbrad ka kaasa tulema, kuigi nad ei ole eriti huvitatud. Iraagis sõidab nende konvoi pommist üle ja ellu jääb ainult Ambrose. Ta saab hullult vigastada ning saabub kodulinna tagasi. Ta ei taha kedagi näha, sest ta arvab, et inimesed vihkavad teda ja peavad teda koledaks. Enne oli ta linna ilusaim mees.

Fern Taylor on Ambrose Young’i armunud olnud 10-aastasest peale. Fern peab ennast koledaks ja arvab, et Ambrose ei vaata tema poolegi. Alles peale Iraagist tulekut julgeb Fern loota, et Ambrose paneb teda tähele. Fern on hoolitsev ja õrn väikest kasvu punapea. Ta on lapsest saadik koos olnud ja aidanud oma onupoega Bailey’t, kellel on lihasdüsdroofia ning on teada, et kaua ta ei ela. Fern hakkab Ambrose’iga suhtlema ja toob ta uuesti ellu tagasi.

Raamatus on mitu erinevat liini. Kõigepealt armastuse teema, siis erinevatest kaotustest – sõprade, elu ja ilu kaotusest ning lõpuks vägivallast. Mulle vahepeal tundus, et neid teemasid on ühte väikesesse raamatusse saanud liiga palju, aga lõppkokkuvõttes see nii ei olnud. Üks väga hea ja südamlik raamat noortest inimestest

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s