Robin Hobb. Salamõrtsuka õpilane (2000, Varrak)

salamortsukaLugesin seda raamatut lugemise väljakutse raames.Raamatu algus läks mul üle kivide ja kändude. Kuidagi ei edenenud ja ma ei suutnud hästi keskenduda, aga pingutasin siiski edasi, et lugemise väljakutset lõpetada.

Raamatu tegevus toimub väljamõeldud maailmas, kus üks vanamees viib väikese 6-aastase poisi kuningakotta, et need ta üles kasvataksid. Ta on kuningliku printsi sohilaps. Tal pole alguses nimegi. Kutsutakse lihtsalt poisiks.

Alguses ei pöörata talle suurt tähelepanu. Tema eest hoolitseb Burrich-i nimeline tallimees. Nii õpib ta tallitööd. Lõpuks otsustab kuningas anda talle hariduse ja teha temast oma salamõrtsuka. Ta õpib erinevaid kunste, taimi, taidu jne. Mõned õppetunnid õnnestuvad paremini kui teised. Kahjuks on tal ka palju vaenlasi, kes talle surma soovivad. Õnneks leidub tal ka abilisi.

Ta jälgib hoolega ümbrust ja paneb kõike enda ümber tähele ning jätab meelde. Ta saab teada mitmeid saladusi. Samuti usaldatakse talle juba erinevaid missioone, mis siis, et ta on kõigest 14-aastane.

Lõpuks hakkas romaan ennast siiski vaikselt lahti harutama ning läks põnevaks. Lõpust ei maksa enam üldse rääkida. See oli juba väga kaasahaarav. Peab ikka järgmised osad ka ette võtma, et teada saada, kuidas lugu edasi läheb. Praeguseks peaksid vist kõik selle sarja osad eesti keeles olemas olema.

Muidu oli raamat usutav, aga natuke naljakas oli peategelase puhul see, kuidas ta mitu korda peaaegu surma sai ja ikka ellu ärkas. Eriti käib see mürgitamise kohta.

 

Nüüd ma sain arvuti, nii et täna tuleb ilmselt mitu raamatututvustust.

2 thoughts on “Robin Hobb. Salamõrtsuka õpilane (2000, Varrak)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: