Indrek Koff. Kirju koer (Härra Tee & proua Kohvi, 2014)

kirju-koerVahelduseks üks lasteraamat. Raamat koosneb erinevatest juttudest, kus tegelasteks on erinevad loomad ja mõned inimesed. Tegelasteks on näiteks väsinud ja kurb rebane, ahne jänes, pelglik kala, koba krokodill ning väikesed karud-mõmmid. Mõnusa fantaasiaga ja keeleliselt hästi kirjutatud raamat. Pildid on joonistanud Marion Undusk.

Väike katkend ühe kassi mõtetest: Nüüd oli Onu Paul tööle ära läinud, aga Minni konutas ikka veel pahaselt ja natuke nukralt voodi all. “Ei tea, miks mina pean teda iga päev üles äratama? Ma ka ei viitsi kogu aeg esimesena tõusta. Vaat kui hakkangi nüüd hommikuti siin voodi all passima, mis siis?”

“Mingeid hiiri ma ka enam püüda ei kavatse, püüdku ise, kui tahab. Miks ainult mina pean, ah? Ei mõtlegi! Ja küürida ma ennast enam ei viitsi, aitab küll. Kui Onu Paul tahab, et ma haisema ei läheks, las siis peseb ja kuivatab mind ise. Minul on igatahes targematki teha. Mitu raamatut on pooleli, lugeda üldse aega ei ole!” (Minni, lk 43-44).

Vot niimoodi need tegelased mõtisklevadki oma elust ja olust. Lastele pakuvad ilmselt rohkem lugemisrõõmu kui mulle. Selline kerge ja kiire lugemine. Mulle tundub, et need sobiksid hästi unejuttudeks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: