Rene Bürkland. Tark tee terviseni (Pilgrim, 2016)

tark-tee-terviseni“Tark tee terviseni” on praegu hästi populaarne. Lugesin seda minagi, aga minu jaoks oli see natuke üles haibitud.

Selles raamatus kirjutab Rene Bürkland Hiina toitumisteraapiast tervise tugevdamiseks ja haigustest paranemiseks. Ta kirjutab, kuidas valida toitu vastavalt oma kehatüübile ja aastaajale. Millised toidud sobivad erinevate haiguste ja probleemide korral ja millised ei sobi. Niimoodi peaks toit meie tervist tugevdama ja haigusi ennetama.

Lõpus on välja toodud toiduainete loetelu, kus on kirjas tema iseloom, maitse, organ, toime, vastunäidustused ja kasutamine. Samuti on lõpus lisad, kus on välja toodud viie elemendi organeid mõjutavad toidud, toiduainete iseloom, maitse, keha konstitutsioonile sobivad toidud

Siin on oma tõetera sees. Olen enda peal proovinud ja tean, mis toidud sobivad ja mis mitte. Mis mulle selle raamatu juures ei meeldi, on see, et see võtab silme eest kirjuks. Kõik need yin’id ja yang’id, qi’d ajavad segadusse. Sisu on asjalik ja mul on plaan endale ka isiklik eksemplar soetada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: