Marc Levy. Varjuvaras (Ersen, 2016)

varjuvarasKaanepildi põhjal võiks arvata, et tegemist on lasteraamatuga. Ja raamat ka algab nii nagu oleks lasteraamat, aga seda siiski mitte.

Raamat algab sellega, et üks väike poiss on õnnetu. Tal ei ole koolis eriti sõpru, ta on lühikest kasvu ja ta ei saa läbi klassi liidriga. Küll aga on tal üks anne. Ta nimelt suudab teiste inimeste varjusid varastada. Mitte, et ta ise selle üle õnnelik oleks. Ta ei taha teiste inimeste varjudega tegemist teha ja sellepärast ei lase endale inimesi lähedale. Nii füüsilises kui vaimses mõttes.

Minu meelest oleks võinud seda varjuteemat natuke rohkem edasi arendada. Autor ilmselt arvas teisiti. Poiss kasvab suuremaks, lahkub kodust ja läheb ülikooli arstiks õppima. Seal ta muutub minu meelest isekaks. Võtab oma tüdrukut iseenesestmõistetavalt, unustab oma sõbra ja ei jõua ema külastama. Sõbrale ta siiski teeb lõpuks ühe teene tänu varjule.

Raamatus oli nii kurbust, nukrust, ükskõiksust, hoolimist ja armastust. Tegemist on väga hea raamatuga. Soovitan lugeda.

One thought on “Marc Levy. Varjuvaras (Ersen, 2016)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s