Deanna Raybourn. Tuhande tähe öö (Ersen, 2016)

tuhande-tahe-ooVõtsin selle raamatu kätte lootuses, et saan lugeda ühte mõnusat ajaloolist armastusromaani. Algus algaski paljutõotavalt. Pruut jätab oma rikka peigmehe kirikusse maha ja abivaimulik aitab tal põgeneda.  Edasine tegevus näitab, et päris armastusromaaniga tegemist pole, kuigi armastust lõpus natuke on.

Ma ei oskagi seda raamatut kusagile žanri alla paigutada. Võib-olla seiklusromaan? Tegevus toimub 1920. aastail. Kui nö abivaimulik Sebastian, kes aitas Poppyl oma pulmast põgeneda, järgmisel hommikul lahkub, otsustab Poppy teda Londonisse korralikult tänama minna. Seal selgub, et Sebastian on ootamatult sõitnud Damaskusesse.

Poppy otsustab millegipärast, et Sebastian on hädas ja vajab päästmist. See tundus minu jaoks natuke kummaline, aga see selleks. Igatahes saavad seal alguse igasugused kummalised ja minu jaoks kohati ebaloogilised sündmused. Lõpuks selgub, et peaaegu üksi tegelane pole see, kellena näib.

Poppy on naljakas tegelane. Ta on rikas ja omamoodi inimene. Kohati on ta ka naljakas. Eriti siis, kui ta püüab Sebastianit analüüsida. Nii et võiks öelda humoorikas seiklusjutt. Algus edenes mul väga kiiresti, aga lõpp oli minu jaoks natuke igavavõitu ja ebaloogiline. Midagi erilist just pole, aga lugeda kõlbab.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: