Giulia Enders. Võluv soolestik (Varrak, 2016)

voluv-soolestik-kogu-tode-uhe-alahinnatud-elundi-kohtaTegemist on väga asjaliku ja vajaliku raamatuga. Nagu pealkirigi juba märku annab, siis tuleb juttu soolestikust. Selle algusest kuni lõpuni välja.

Autor alustab soolestiku tutvustamisega, kus peatutakse soolestiku ehitusel, allergiatel ja toidutalumatusel ning väljaheidetel.

Järgmises peatükis kirjeldab autor soolestiku närvisüsteemi. Kuidas meie elundid toitu transpordivad, alates silmadest ja lõpetades jämesoolega. Samuti peatutakse põgusalt mõningatel haigustel. Näiteks miks me oksendame ja milleks see vajalik on. Saab selgeks, kuidas soolestik mõjutab  aju ja stress mõjub soolestikule.

Kolmandas peatükis keskendub autor mikroobidele. Nii headele kui halbadele. Räägitakse, kuidas soolestik mõjutab immuunsust ja  kuidas bakterid meid paksuks teha võivad. Autor rõhutab ka kui oluline on puhtus, aga samas hoiatab ka, et ei tasu sellega liialdada. Ja palju muudki.

Autor suhtub soolestikku hoole ja armastusega. Raamatu  keelekasutus on vaba ja humoorikas. Ei ole liiga teaduslik. Hariv ja huvitav lugemine.  Soovitan kõigile!

Advertisements
Rubriigid: Raamatud, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s