Giulia Enders. Võluv soolestik (Varrak, 2016)

voluv-soolestik-kogu-tode-uhe-alahinnatud-elundi-kohtaTegemist on väga asjaliku ja vajaliku raamatuga. Nagu pealkirigi juba märku annab, siis tuleb juttu soolestikust. Selle algusest kuni lõpuni välja.

Autor alustab soolestiku tutvustamisega, kus peatutakse soolestiku ehitusel, allergiatel ja toidutalumatusel ning väljaheidetel.

Järgmises peatükis kirjeldab autor soolestiku närvisüsteemi. Kuidas meie elundid toitu transpordivad, alates silmadest ja lõpetades jämesoolega. Samuti peatutakse põgusalt mõningatel haigustel. Näiteks miks me oksendame ja milleks see vajalik on. Saab selgeks, kuidas soolestik mõjutab  aju ja stress mõjub soolestikule.

Kolmandas peatükis keskendub autor mikroobidele. Nii headele kui halbadele. Räägitakse, kuidas soolestik mõjutab immuunsust ja  kuidas bakterid meid paksuks teha võivad. Autor rõhutab ka kui oluline on puhtus, aga samas hoiatab ka, et ei tasu sellega liialdada. Ja palju muudki.

Autor suhtub soolestikku hoole ja armastusega. Raamatu  keelekasutus on vaba ja humoorikas. Ei ole liiga teaduslik. Hariv ja huvitav lugemine.  Soovitan kõigile!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s