Diana Gabaldon. Rändaja (Varrak, 2016)

randaja_kaas3-2.inddTegemist on Võõramaalase-sarja III osa 2. raamatuga. Ei oodanudki, et Varrak selle nii ruttu ära tõlgib. Ootan nüüd järgmisi osi ka, kuigi nendega ilmselt läheb veel aega.

Selles osas pöörduvad Jamie ja Claire tagasi Lallybrochi, kus Claire saab ootamatult teada, et Jaimie on uuesti abiellunud. Claire õuduseks Laoghaire’iga. Osapooled saavad kokkuleppele, et teine abielu on kehtetu, kuid Jamie nõustub maksma kopsaka summa Laoghaire’ile. Nõnda lähevadki Jamie, Claire ja noor Ian ühelt saarelt ära tooma varandust, et Laoghaire’ile maksta. Kahjuks jõuavad piraadid neist napilt ette ja kaovad koos aarde ja vangistatud noore Ian’iga.

Jamie ja Claire asuvad piraate jälitama, et vabastada Ian. Oma teekonnal jõuavad nad Šotimaalt Prantsusmaale, sealt põrutavad üle ookeani saartele ja lõpuks Ameerikasse välja. Pikal merereisil juhtub muidugi mitmeid seiklusi. Kohtutakse inglise sõjalaeva ja hiljem ka vanade tuttavatega ja maadeldakse endiselt salakaubavedaja minevikuga.

Mulle see raamat ja üldse Võõramaalase-sari väga meeldib. Seda on meeldiv ja põnev lugeda. Gabaldon on üles ehitanud suurepärase maailma. Lugedes seda raamatut, tahtsin ise ka väikese ajarännu teha ja sinna minna. Kuigi üks peatükk minu meelest ei sobinud hästi raamatusse (“Krokodillituli”). Kuidagi kahtlane teema oli.

Raamatus on mitmeid minu jaoks naljakaid seiku. Kas on võimalik jalaga keravälku lüüa ja see lähebki rahumeeli mujale? Ja Jamie on vist surematu. Ta saab kuuli pähe ja see põrkub tema koljult tagasi ja jääb naha alla kinni. Aga sellegipoolest soovitan lugeda.

One thought on “Diana Gabaldon. Rändaja (Varrak, 2016)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: