V. E. Schwab. Võlukunsti tumedam pool (Päikese Kirjastus, 2016)

volukunsti-tumedam-poolNagu pealkiri juba reedab on tegemist võlukunsti raamatuga. Raamatu tegevus toimub Londonites. Täpsemalt öeldes kolmes Londonis ja põgusalt riivatakse ka neljandat (sellest küll räägitakse, aga tegevust seal ei toimu). Need on Punane London, Hall London ja Valge London. On veel ka Must London, aga selle on enda võimusesse haaranud võluvägi. Londonid on üksteisest eraldatud ja lihtinimesed ei tea neist suurt midagi.

Raamatu peategelaseks on antari Kell, kellel on võime ja kohustus liikuda erinevate Londonite vahel ja kohale toimetada kuningate kirju. Kell on väikest viisi ka salakaubavedaja. Nimelt ei tohi teistest Londonitest asju tuua (välja arvatud kuningate kirjavahetus).

Londonid eraldati ja lukustati, et kaitsta teisi Londoneid Musta Londoni saatuse eest. Punases Londonis on võluvägi tasakaalus. Hallis Londonis on enamus inimesi võlukunsti unustanud ja Valges Londonis on inimesed ahned võluväe järele. Kell elab Punases Londonis kuningapere juures.

Põnevad sündmused saavad alguse sellest, kui Kell’il palutakse Valgest Londonist viia Punasesse Londonisse kiri ühele surevale mehele. Nii öelda tasuks antakse talle kaasa üks ese. Kell ei aima alguses, et tegu on lõksuga. Lisaks röövitakse see ese temalt Hallis Londonis. Röövijaks on Delilah Bard, kes tegutseb taskuvargana ning kes hiljem päästab Kell’i elu. Selle eseme kaudu võib must võluvägi jälle valla pääseda.

Tegemist on ühe põnevaima raamatuga, mida ma lugenud olen. Tahaks juba nii väga teist osa lugeda. Raamat edenes nii kiiresti ja see haaras mind jäägitult endasse. Ootamatult avastasin eile õhtul, et mul on pool raamatut juba loetud ning arvasin, et täna ma seda läbi ei jõua. Lugeda jäi siiski üle 200 lehekülje, aga kella kaheks päeval oli raamat läbi.

Raamat on kaasahaarav ja põnev. Lisaks kõik see maagia ja võlukunst. Lihtsalt vastupandamatu. Soovitan!

3 thoughts on “V. E. Schwab. Võlukunsti tumedam pool (Päikese Kirjastus, 2016)

Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: