Winston Graham. Demelza (Varrak, 2016)

demelza-teine-poldarki-raamatTegemist on Poldarki sarja teise raamatuga (esimene osa “Poldark”). Teise osa tegevus toimub aastatel 1788-1790. Nende paari aasta sisse mahub palju.

Lihtsast köögitüdrukust Demelzast on saanud maahärra Ross Poldarki naine. Ta on saanud väikese tütre emaks ja võiks olla väga õnnelik, kuid seda takistavad mitmed asjaolud. Kaevandusel on raskuseid ja see hõivab kogu Rossi tähelepanu nii, et ta viibib palju perest eemal.Demelzale ei anna rahu, et Verity ja Andrew lahku aeti. Ta sepitseb Rossi selja taga plaani, kuidas neid uuesti kokku viia. Pärast tõuseb sellest muidugi suur jama. Palju on reetmist. Vaikselt hakkab välja kujunema Ross Poldarki ja George Warleggani vaheline vastasseis. Samuti kajastatakse kaevurite rõõme ja muresid.

Autor on mõne koha peal natuke etteaimatav, aga pole hullu. Mul oli kahju, et üks hea inimene surma sai. Nagu esimeses osas jätkub siingi rahulik jutustamislaad, mis on ometi köitev. Mulle see raamat meeldis ja jään ootama järgmiseid osi. Loodan, et Varrak tõlgib ka ülejäänud osad ära.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: