Karen Joy Fowler. me oleme kõik täiesti endast väljas (Varrak, 2016)

me-oleme-kõik-täiesti-endast-väljasRaamatus jutustab Rosemary oma perekonna loo. Rosemary läks ülikooli kodust kaugele, et keegi ei teaks, kes ta on. Tal oli muidu täiesti normaalne perekond, välja arvatud “õde” Fern. Fern on šimpans. Nad kasvasid koos. Kui Rose sai 5-aastaseks, siis ühel hetkel Fern kadus.  Aga Ferni mõju Rose käitumisele jäi. Ühel hetkel lahkub ka tema vend kodust ja ei tulegi tagasi. Venda näeb ta alles kümne aasta pärast. Rose püüab oma mälestusi unustada, sest ta süüdistab ennast, et Fern ära viidi. Aga sellest pole kasu. Nii Rose hakkabki tasapisi meenutama. Samas ta kahtleb pidevalt enda meenutustes, kas see ikka nii juhtus või mõtles ta selle kõik välja. Lõpuks räägib Rose avameelselt emaga, mis siis ikkagi Ferniga juhtus.

Minu jaoks oli tegu natuke kummalise raamatuga. Raamat on väga hästi ja ladusalt kirjutatud, aga samas ajas mind kohati segadusse autori hüppamine ühest ajast teise. Lapsepõlvest tudengipõlve ja vastupidi. Raamatu teema on intrigeeriv: šimpanside ja üldse teiste loomade ära kasutamine teaduslike uuringute tarbeks.

Raamatu lõpus on välja toodud autori enda mõtted “me oleme kõik täiesti endast väljas” kirjutamisest ja täiendavat teavet ning lisalugemist erinevate šimpanside projektide kohta.

Advertisements
Rubriigid: Raamatud, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s