Winston Graham. Poldark (Varrak, 2016).

ross-poldark-esimene-poldarki-raamatTegemist on sarja esimese osaga. Sarjas on kokku 12 osa. Eesti keeles on praeguseks ilmunud ka teine osa (“Demelza”). Loodan, et ka järgnevad osad ikka eesti keelde tõlgitakse.

Tegevus toimub aastatel 1783-1787 Cornwallis. Peategelane on Ross Poldark, kes naaseb Ameerika iseseisvussõjast koju. Kodus ei oota teda enam mitte miski ega keegi. Isa on surnud ja teenijad on maja hooletusse jätnud. Isegi tema armastatu Elizabeth on otsustanud abielluda teise mehega. Rossi meelehärmiks tema onupoja Francisega.

Ross võtab ennast kokku ja alustab oma eluga otsast peale ning hakkab oma talukohta korda tegema ja valmistub avama kaevandust. Ühel päeval päästab ta laadalt 13-aastase tüdruku Demelza, kelle ta enda juurde teeniijaks võtab. Aastad mööduvad tasapisi ja lõpuks võrgutab Demelza Rossi ning nad abielluvad.

Raamatus kulgeb tegevus aeglases tempos, aga see ei takista lugemist. Väga mõnus oli seda lugeda. Hoolimata aeglasest tempost haaras raamat kaasa ning tekkis huvi, mis tegelastest edasi saab. Palju on räägitud selles kaevanduselust ja nii troostitu on mõelda, et tol ajal pidid juba väikesed lapsed minema kaevandusse tööle, et perele raha teenida. Hoolimata sellest jättis raamat hinge helge tunde ja et rõõmustada saab ka väikeste asjade üle. Soovitan lugeda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: