Sofi Oksanen. Norma (Varrak, 2016)

normaSofi Oksanen on kirjanik, kelle kirjutatu kas meeldib või ei meeldi. Samas on ta kirjutanud nii erinevatel teemadel: lesbidest eesti ajalooni. Seekordne raamat räägib loo Normast ja tema emast. Raamatus on olulisel kohal juuksed ja ühe perekonna maffia.

Kui Norma ema Anita rongi alla hüppab, jääb naine ihuüksinda maailma. Kogu elu on ema teda kaitsnud ja aidanud varjata tema saladust. Tänu looduse vingerppussile on Normat õnnistatud ja neetud üleloomuliku võimega, mis avaldub ebaloomulikus kiires juuksekasvus ja ta näeb juuste kaudu inimeste tulevikku ja oskab nende kohta öelda nii mõndagi.

Norma otsustab välja selgitada, miks ema rongi alla hüppas ja seetõttu otsustab ta minna tööle juuksurisalongi, kus Anita enne surma töötas. Salongi omanikel on aga peale juusteäri veel suuremgi äri käimas, mis on hoopis süngem ja ebaseaduslik.

Oksanen kirjutab põnevalt ja kaasahaaravalt ühe perekonnaloo. Raamat on suure kirjaga ning edeneb ruttu. Oksanen oskab näiliselt süütust asjast kirjutada dramaatiliselt ja põnevalt. Ka raamatu kaanepilt on vahva. Alguses ma küll mõtlesin, et kuidas see kaanepilt seostub raamatuga, aga lõpuks taipasin.  Üks mõnusalt omamoodi raamat. Soovitan lugeda!

Advertisements
Rubriigid: Raamatud, sildid: , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s