Barbara Delinsky. Magussoolane õhk (Ersen, 2016)

magussoolane-õhkPuhkuse ajal alustasin jällegi ühe mõnusa naistekaga. Raamatu ma küll lõpetasin umbes nädala eest, aga vahepeal ei olnud üldse aega kirjutada. Tegemist on minu meelest kvaliteetse naistekaga.  Ma arvasin ära, milles saladus seisneb, aga see ei vähendanud lugemiselamust. Raamatu algus edenes küll aeglaselt, aga kui lõpuks sisse elasin, siis oli põnev ja kaasahaarav lugemine. Vahepeal muutus natuke tüütuks haiglas toimuva ja haiguse kirjeldus, aga muidu sobis mulle väga hästi.

Nüüd raamatu sisust ka. Charlotte ja Nicole olid parimad sõbrad, kes veetsid lastena suvesid Nicole’i majas Maine’i ranniku lähedal asuval saarel. Ent aastad ja saladused on naised lahku viinud. Vallaline Charlotte on edukas reisiajakirjanik ning veedab suure osa oma ajast maailmas ringi rännates, samal ajal kui toidublogija Nicole elab koos oma kirurgist abikaasaga Philadelphias. Kui Nicole’il palutakse kirjutada raamat saare toitudest, kutsub ta vana sõbra Charlotte’i  viimaseks suveks Quinnipeague’i, et koos raamatuga alustada. Sõbralikul ja kirglikul Charlotte’il on eriline anne inimestega rääkida ja usalduslikke suhteid luua ning Nicole soovib kasutada tema oskusi kohalike elanike portreteerimiseks. Kuna Charlotte tunneb end üksildasena, nõustub ta ettepanekuga.

Mõlemad naised varjavad saladusi. Saladusi, mis võivad igaveseks lõhkuda nende sõpruse.  Samuti leidub raamatus ka armastust. Charlotte kohtub üksildase ja erakliku Leoga. Mis sellest armuloost ja saladustest välja tuli, saab lugeda juba raamatust. Soovitan!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s