Barbara Delinsky. Magussoolane õhk (Ersen, 2016)

magussoolane-õhkPuhkuse ajal alustasin jällegi ühe mõnusa naistekaga. Raamatu ma küll lõpetasin umbes nädala eest, aga vahepeal ei olnud üldse aega kirjutada. Tegemist on minu meelest kvaliteetse naistekaga.  Ma arvasin ära, milles saladus seisneb, aga see ei vähendanud lugemiselamust. Raamatu algus edenes küll aeglaselt, aga kui lõpuks sisse elasin, siis oli põnev ja kaasahaarav lugemine. Vahepeal muutus natuke tüütuks haiglas toimuva ja haiguse kirjeldus, aga muidu sobis mulle väga hästi.

Nüüd raamatu sisust ka. Charlotte ja Nicole olid parimad sõbrad, kes veetsid lastena suvesid Nicole’i majas Maine’i ranniku lähedal asuval saarel. Ent aastad ja saladused on naised lahku viinud. Vallaline Charlotte on edukas reisiajakirjanik ning veedab suure osa oma ajast maailmas ringi rännates, samal ajal kui toidublogija Nicole elab koos oma kirurgist abikaasaga Philadelphias. Kui Nicole’il palutakse kirjutada raamat saare toitudest, kutsub ta vana sõbra Charlotte’i  viimaseks suveks Quinnipeague’i, et koos raamatuga alustada. Sõbralikul ja kirglikul Charlotte’il on eriline anne inimestega rääkida ja usalduslikke suhteid luua ning Nicole soovib kasutada tema oskusi kohalike elanike portreteerimiseks. Kuna Charlotte tunneb end üksildasena, nõustub ta ettepanekuga.

Mõlemad naised varjavad saladusi. Saladusi, mis võivad igaveseks lõhkuda nende sõpruse.  Samuti leidub raamatus ka armastust. Charlotte kohtub üksildase ja erakliku Leoga. Mis sellest armuloost ja saladustest välja tuli, saab lugeda juba raamatust. Soovitan!

Advertisements
Rubriigid: Raamatud, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s