Kerry Greenwood “Kokaiinibluus” (Ersen, 2016)

kokaiinibluusRaamatu tegevus toimub 1920ndate aastate lõpus. Londoni kõrgseltskonna hooaeg on täishoos, ent lugupeetud Phryne Fisher hakkab tüdinema lilleseadetest, viisakast vestlusest erukolonelidega ja tantsimisest mõttetute meestega. Ta leiab, et ehk oleks päris lõbus proovida kätt naisdetektiivina Austraalias Melbourne’is.

Phryne Fisher on rikas naine, kes ei hooli eriti ühiskonna normidest. Ta on ilus ja nutikas naine, kelle mõistus töötab kiiresti. Ta läheb Austraaliasse ühe perekonna palvel uurimaks, mis toimub nende tütrega. Phryne peatub luksushotellis Windsor. Ta satub muidugi kohe erinevate sündmuste keerisesse – mürgitatud abikaasad, kokaiiniäri, korrumpeerunud politseinikud ja kommunism, rääkimata erootilisest kohtumistest ilusa Vene tantsijaga. Kogu seiklus lõpeb Little Lonsdale Streetil Türgi sauna kuuma auruga ruumides.

Tegemist on võluva raamatuga. Alguses tundus lugu natuke kummaline, aga mõne aja pärast läks see äärmiselt põnevaks ja ma ei tahtnud muud, kui seda lõpuni lugeda. Kahjuks sai eile õhtul uni minust võitu ning lõpetasin hommikul.

Raamat on esimene Phryne’i seiklus Austraalia kõige elegantsema ja vastupandamatu detektiivina. Samuti on selle sarja põhjal valminud Austraalia krimiseriaal “Miss Fisheri mõrvalood”. Ma loodan, et järgmised osad ka eesti keelde tõlgitakse.

Advertisements
Rubriigid: Raamatud, sildid: , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s