Fredrik Backman “Mees nimega Ove” (Tänapäev, 2016)

mees-nimega-oveRaamatu peategelaseks on 59-aastane Ove. Ta on pahur ja omette hoidev mees, kellel on kindlad põhimõtted ja arusaamad, kindel rutiin ja lühike närv. Naabrid peavad teda kibestunuks.

Tema kareda pealispinna all on tegelikult pikk lugu ja palju kurbust. Nii et kui ühel novembrihommikul kolib naabermajja jutukas noor paar kahe väikese lapsega ning kogemata Ove postkasti lõhuvad, algab koomiline ja südant soojendav lugu, milles võib kohata ka tüütut kassi, ootamatut sõprust ja autojuttu. Ove on nimelt veendunud, et ainuõige auto on Saab ja kellel on mingi muu automark, siis temaga ei saa ju normaalselt rääkida.

Minu jaoks on tegemist raamatuga, mis pani mind naerma ja samal ajal ka kurvastas. Ove käitumine ja sõnavõtud on väga koomilised. Samas tema enda lugu ja saatus on küllaltki kurb. Ta leinab oma naist ja tahab sooritada enesetappu, et naisega jälle kohtuda. Ove on nimelt veendunud, et teispoolsus on olemas. Küll ta proovib ennast üles puua, vingugaasiga mürgitada jne, aga kogu aeg keegi või miski segab. Ove ainult ohkab selle peale ja ütleb, et küll jõuab endale otsa peale teha ka homme. Uued naabrid ei lase aga Ovel rahulikult olla ning lõpuks tuleb Ove oma kestast välja.

Raamatus on palju koomilisi olukordi ja sõnavõtte. Näiteks, kui Ove läheb oma tulevasele naisele lilli ostma, aga ta ei tea, milliseid ja nähvab müüjale, et teie peaksite ju neid kapsaid teadma. Või kui ta õpetab oma uut naabrinaist autot juhtima ja naabrinaine peaaegu Volvole otsa sõidab. Alguses Ove ehmatab, aga siis vaatab, et see on kõigest Volvo ja rahuneb. Seda raamatut lihtsalt peab lugema. Soovitan soojalt.

3 thoughts on “Fredrik Backman “Mees nimega Ove” (Tänapäev, 2016)

Add yours

  1. See oli tõeliselt hea raamat.Nagu ma juba ütlesin,peaaegu iga lause oli puhas kuld ja lool oli sisu 🙂 Pole ammu midagi nii head ja humoorikat lugenud.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: