Liina Metsküla. Maailma peal ripakil (2016)

maailma-peal-ripakilMa ei teadnud sellest raamatust enne midagi, kui selle lugemiseks võtsin. Võtsin raamatu sellepärast, et lugejad küsisid pidevalt seda. See tekitas huvi.

Kodus hakkasin raamatut sirvima ja avastasin, et tegemist on noore naise reisikirjeldustega. Mõtlesin, et lahe. Ma ise väga reisida ei armasta, aga reisikirjandus on mulle alati meeldinud. Need on küll kohati natuke pinnapealsed, aga siiski väga mõnusad lugeda. Ma ei kahetse, et seda lugesin.

Autori reisikirg sai alguse 17-aastaselt, kui ta läks mõneks nädalaks Barcelonasse keeltekooli hispaania keelt õppima. Autor ise tutvustab oma raamatut järgmiselt:

Esialgu käisin aastas korra reisil, siis kaks, seejärel kolm korda. Lõpuks sain aga aru, et tahangi reisil olla. Elada niimoodi. Ma tulin töölt ära, ostsin üheotsapileti, jätsin lähedased ning läksin Ladina-Ameerikasse rändama. Naasin, kui teel olemine mind enam õnnelikuks ei teinud. Kulgesin mõnda aega Venemaal, siis tulin Itaaliasse.

Peatun selle raamatu lehekülgedel hetkedes ja kohtades, mis on mind selle kaheksa aasta jooksul muutnud, nutma pannud või õnnelikuks teinud. Enda piiride kompamine Guatemalas. Kultuurišokk Indias. Isikukultus Kuubal. Hirm tundmatu haiguse ees Mehhikos. Staarid Oscari-galal Los Angeleses. Narkojutud Kolumbias. Amazonase vihmamets Ecuadoris. Armastus Puerto Ricos. Lapsed Sitsiilias.

Raamatu lõpus annab autor nõu kuidas reisimiseks raha koguda, kuidas leida odavaid lennupileteid, kuidas reisides raha säästa, kuidas üksi reisides ohutus säilitada, mida ta reisile kaasa pakib ja kõige viimaseks annab internetileheküljed, kust leiab odavaid lennupileteid ja majutust.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s